Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Obsah vznikl ve spolupráci s United Islands.
24. června 2021 12:59
Čas čtení 1:54
Vojtěch Vanda

United Islands of Prague jsou tady! Těš se na 35 koncertů na 5 stageích, přednášky, diskuze i sportování

United Islands of Prague jsou tady! Těš se na 35 koncertů na 5 stageích, přednášky, diskuze i sportování
Zdroj: United Islands of Prague
NEWS
Uložit Uložené

Kampa a Střelecký ostrov znovu ožijí.

Víkend se odehraje ve znamení spojených ostrovů pražských. Festival United Islands of Prague takzvaně pluje zpět na ostrovy a ty můžeš samozřejmě s ním. Tento víkend si budeš moct vybrat z desítek koncertů, přednášek, panelových diskuzí či workshopů, ale také si jej budeš moci užít i sportovně pod záštitou Českého Olympijského výboru a sportovních svazů.

Doporučeno
Pojď ven: Vyraz na festival United Islands, dvojkoncert Katarzie nebo  queer událost roku Pojď ven: Vyraz na festival United Islands, dvojkoncert Katarzie nebo queer událost roku 21. června 2021 15:15

Jestli nemáš zaznačeno v kalendáři, nezapomeň si do kolonky pro 25. a 26. červen zapsat pražské United Islands. Už kvůli propásnutému minulému roku, který musel být odložen kvůli pandemické situaci, a faktu, že je akce zadarmo, se to vyplatí. Letos Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží zaplaví nespočet tónů, hlasů, a nadšených konverzací, jako už dlouho ne.

Nutno ale podotknout, že se akce musí podřídit nynějším protiepidemickým opatřením. Místo tedy můžeš navštívit s negativním antigenním nebo PCR testem nebo po prokázání bezinfekčnosti. Na místě může být navíc jen maximálně 2000 lidí; festival proto informuje o tom, že když se limit překročí, security už na místo nebude nikoho pouštět. Tak rozhodně neotálej a vyraz včas.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený United Islands of Prague (@united_islands)

Program tedy začíná v pátek. Každý ze tří prostorů má rozličné stage a program. Na Janáčkově nábřeží se v pátek rozbije jen Český rozhlas Jazz Stage, kde program začne od 18:00 a na níž vystoupí Favorite Obsession a Alicia Edelweiss. V následné vnitřní afterparty vystoupí February a Good Times Only.

Širší program čeká Kampu a Střelecký ostrov. Kampa bude patřit Českému rozhlasu Vltava Stage a ČT Art Stage. První jmenovanou čeká workshop organizace Konsent – Respekt je Sexy, na který naváže něco něco a Kolektivní halucinace. Druhá stage bude patřit tělesům Koně a prase, Shelter Bboy (DE) a Jeremias. 

Na Střeleckém ostrově budou dokonce tři místa, kam bude možné zajít. Na Radio 1 Stage se rozehřeješ vystoupeními post-hudba, Himalayan Dalai Lama a Ätna (DE) ESNS, přičemž zde bude doprovodný program například od Amnesty International, na Reflex Stage proběhne live podcast Kecy & Politika a vystoupí badfocus.

Na Čajomíru bude zase zábava ve východním stylu – vyučovat se bude čajová škola, Taichi Praha provede ukázku bojových a relaxačních umění, a na místě nebude chybět ani „český samuraj“ Jakub Zeman.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený United Islands of Prague (@united_islands)

Sobota bude, věř nebo ne, ještě nabitější, takže shrneme jen ty největší bomby. Na Kampě přibudou Česko-německý ostrov, Ostrov udržitelnosti a svobody a Sovovy mlýny, kde se bude improvizovat, povede se česko-německá debata o klimatu, uspořádá se workshop, jak se ubránit agresorům a jak říkat NE nebo bude možné zhlédnout umění pod širým nebem. V doprovodném programu budou na místě organizace Loono či Slow Femme.

Doporučeno
Sahám si na ně každý měsíc nebo Dole dobrý. Občas mi chodí od kluků e-maily, že chtějí vyšetřit varlata, říká Vacková (Rozhovor) Sahám si na ně každý měsíc nebo Dole dobrý. Občas mi chodí od kluků e-maily, že chtějí vyšetřit varlata, říká Vacková (Rozhovor) 11. listopadu 2020 13:21

Na Střeleckém ostrově se k pátečnímu programu přidají koncerty Annabell, Fvck_Kvlt nebo Redzeda a na Janáčkově nábřeží vystoupí třeba  WYFE, Błoto a ke slovu se dostanou i svazy různých sportů, například Rugby, Bandmintonu, Šachů, Fotbalu nebo Házené.

Kdyby tedy náhodou hrozilo, že se budeš o víkendu nudit, víš, kam jít. Sobotní program začíná již od 10:30 a končit se bude nejdřív ve 22:00.

Domů
Sdílet
Diskuse