Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. července 2021 10:43
Čas čtení 1:30
Vojtěch Vanda

V Praze se otevřelo další očkovací centrum bez registrace, najdeš ho v obchodním domě na Smíchově

V Praze se otevřelo další očkovací centrum bez registrace, najdeš ho v obchodním domě na Smíchově
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
NEWS KORONAVIRUS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Od pondělí se můžeš nechat naočkovat i v obchodním domě na Smíchově. Jedná se o třetí místo v Praze, kde se takto můžeš nechat naočkovat. Další podobná centra se budou otevírat i v Brně a v Ostravě.

V Praze se otevřelo třetí očkovací centrum v obchodním domě na Smíchově. Ke slavnostnímu otevření si našli cestu i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Vládní činitelé si od centra slibují velkou návštěvnost a prohloubení očkování v hlavním městě minimálně stejně, jako to dělají očkovací centra na hlavním nádraží a v OC Chodov. Během týdne by se pak měly otevřít i centra v Brně a v Ostravě.

Doporučeno
Očkování bez registrace: Na místě jsou dlouhé fronty, soutěž o iPhone 12 a tenisky ale hlavní motivací zájemců není (Reportáž) Očkování bez registrace: Na místě jsou dlouhé fronty, soutěž o iPhone 12 a tenisky ale hlavní motivací zájemců není (Reportáž) 12. července 2021 17:18

Každé místo, kde probíhá očkování bez registrace, zaštiťuje jedna zdravotnická instituce. Místo na hlavním nádraží má na starosti Nemocnice Na Bulovce, chod místa v OC Chodov zajišťuje IKEM a nově otevřené očkovací stanoviště na Smíchově zase Fakultní nemocnice v Motole

Dvě pražská centra fungují od začátku minulého týdne. „Očkovací místa bez registrace trhají denně rekordy. Včera se v Praze na hlavním nádraží naočkovalo 445 lidí a v OC Chodov téměř 900,“ pochvaloval si minulý týden v pátek ministr zdravotnictví Vojtěch. 

Stejnou možnost očkování budou mít i lidé, kteří bydlí u Brna nebo v Ostravě. Ve středu 21. července se má otevřít očkovací centrum v brněnské Olympii a v Ostravě v centru Nová Karolína.

Doporučeno
Velké nic nám připomíná, jak absurdně jsme všichni žili za covidu i nyní Velké nic nám připomíná, jak absurdně jsme všichni žili za covidu i nyní 16. března 2023 11:00

V Brně bude možné centrum navštívit každý den od 10 dopoledne do 8 do večera, přičemž centrum odbaví maximálně 800 lidí denně. Zákazníci se budou moci nechat naočkovat vakcínou firem Pfizer (2 dávky) nebo Johnson & Johnson (1 dávka).

Ostravské centrum bude otevřeno denně od 8 ráno do 7 večer, denní kapacitu bude mít stejnou jako brněnské centrum, a očkovat se bude pouze vakcínou od firmy Johnson & Johnson.

„Pokud nechcete čekat ve frontě, využijte standardní očkovací místa s registrací. Skrze registrační systém si rezervujete svůj termín na místě, které vám nejvíce vyhovuje. Očkování si můžete domluvit i se svým praktickým lékařem. Možností je hodně,“ napsal ministr na Twitter.

Nově otevřená očkovací centra nabízí i motivační bonus v podobě soutěže o nový iPhone 12, tenisky Converse a další ceny, kterou vyhlásil premiér Andrej Babiš na svém Facebooku. Podle naší reportáže z místa je však vidno, že hlavní motivací lidí, kteří se sem chodí očkovat, je hlavně zdraví.

Domů
Sdílet
Diskuse