Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. srpna 2021 v 9:03
Čas čtení 0:52
Adam Smeták

Volební průzkum: Babišovo ANO je favoritem voleb. SPOLU přeskočili Piráty a STAN

Volební průzkum: Babišovo ANO je favoritem voleb. SPOLU přeskočili Piráty a STAN
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2021 VOLEBNÍ PRŮZKUMY
Uložit Uložené

Koalice Pirátů a STAN nadále klesá.

Vítězem říjnových voleb by podle aktuálního průzkumu společnosti Median bylo Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Největší výzvou by pro něj byla koalice SPOLU, která od posledního průzkumu téže společnosti posílila o 1,5 % a nyní má hlas 21,5 % rozhodnutých voličů. Druhá opoziční koalice ve složení Pirátů a STAN se naopak od minulého měsíce o stejná procenta propadla a nyní by ji volilo 20 % rozhodnutých voličů.

Hnutí ANO s 26 % má stejnou podporu jako v červnu. Potvrzuje tak svoji pozici volebního lídra. Nejvyšší podporu má mezi lidmi nad 55 let se středoškolským vzděláním bez maturity nebo nižším. Opoziční koalice podporují lidé s vyšším vzděláním. Piráty a STAN nejvíce lidé s maturitou a VŠ vzděláním do 34 let. Koalice SPOLU boduje u lidí ve věku 18-44 let a volily by ji o něco více ženy než muži

Přísahu by v červenci 2021 volilo 6,5 % respondentů. Jejím voličům je většinou nad 55 let, ale podporu má také mezi lidmi ve věku 35-54 let. Podporu má u lidí s vyšším vzděláním, především střední školou s maturitou. Do Sněmovny by se dostalo ještě SPD a KSČM. ČSSD je opět pod hranicí vstupu.

Metodologie předvolebního výzkumu agentury Median

> Vzorek byl složen z 1078 respondentů ve věku 18 a více let.
> Použit byl kvótní výběr v náhodně vybraných oblastech ČR
> Sběr dat probíhal od 1. července 2021 do 31. července 2021.
> Výzkum byl realizován osobním dotazováním vyškolenými tazateli s využitím laptopů (CAPI) a dotazování nezastižitelných skupin online (CAWI)
Domů
Sdílet
Diskuse