Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. srpna 2021 14:00
Čas čtení 6:55
Ondřej Jarůšek

150kilový obr Bob Sapp v ringu ničil soupeře brutální silou. Později byl obviněn, že záměrně prohrával zápasy

150kilový obr Bob Sapp v ringu ničil soupeře brutální silou. Později byl obviněn, že záměrně prohrával zápasy
Zdroj: Foc Kan/WireImage/Getty Images
SPORT BOJOVÉ SPORTY
Uložit Uložené

Bob Sapp se v bojových sportech stal hvězdou, reputaci si však pošramotil kvůli nepřesvědčivým výkonům zejména v druhé polovině kariéry. Někteří jej dokonce obvinili, že záměrně prohrává zápasy.

Už od pohledu budil údiv a strach, který byl v dobách jeho největší slávy zcela oprávněný. 150kilový kolos jménem Bob Sapp byl svého času ve světě bojových sportů obrovským fenoménem, který diváky zvedal ze židle svou ohromnou silou a šílenými zápasy, jež už se dnes jen tak nevidí.

Z obávané hory svalů se však postupem času stal spíše terč urážek a posměšků kvůli ne zrovna přesvědčivým výkonům v pozdější fázi kariéry. Mnoho fanoušků jej dokonce obvinilo z toho, že schválně prohrává zápasy.

Navzdory pošramocené reputaci se však Bobu Sappovi jedno upřít nedá – ať už vyhrával, nebo prohrával, vždy dokázal přitahovat velkou pozornost.

Doporučeno
Pouliční bitkař Kimbo Slice ničil jednoho soupeře za druhým, dostal se do UFC a stal se světovou hvězdou MMA Pouliční bitkař Kimbo Slice ničil jednoho soupeře za druhým, dostal se do UFC a stal se světovou hvězdou MMA 6. června 2020 10:42
 Základní informace
Jméno: Robert Malcolm Sapp
Narození: 22. září 1973
Výška: 196 cm
Váha: cca 150 kg
Přezdívka: The Beast
Skóre: 12:19 (kickbox), 12:20 (MMA)
bob sapp
Zdroj: Foc Kan/WireImage/Getty Images

V NFL údajně skončil kvůli steroidům

Sportovní kariéra Boba Sappa začala už na střední škole. Tehdy se však nevěnoval bojovým sportům, ale americkému fotbalu, díky kterému získal stipendium na univerzitě v Seattlu a v roce 1997 to dotáhl až do NFL. V národní fotbalové lize se však moc dlouho neohřál. Jen rok nato byl totiž suspendován za údajné užívání steroidů.

Na tyto doby, kdy byl ještě hráčem amerického fotbalu, Bob Sapp zavzpomínal v jednom ze svých rozhovorů. A jak říká, už tehdy oplýval neobyčejnou silou. „Zvedal jsem kolem 270 kilo na bench press a asi 340 nebo 360 kilo na dřep. Pro powerliftery mé velikosti to možná není tak působivé, ale na fotbalistu to jsou poměrně vysoká čísla,“ řekl Sapp v rozhovoru pro magazín Muscle and Fitness.

Doporučeno
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché 3. dubna 2021 18:30

Kvůli náhlému konci kariéry v americkém fotbale však Bob Sapp přišel i o zdroj obživy. Našel si proto práci u pohřební služby, která mu zajišťovala střechu nad hlavou, ale i tak stále živořil. To se ovšem změnilo kolem roku 2001, kdy dostal šanci uplatnit se na poli wrestlingu.

Během let Bob Sapp vystřídal hned několik wrestlingových organizací a tomuto sportu se s několika přestávkami věnoval až do roku 2014. V začátcích wrestlingové kariéry také přijal přezdívku „The Beast“, která jen podtrhovala jeho děsivé vzezření.

Zajímavost #1 – Bob Sapp se blýskl i na stříbrném plátně. Filmoví diváci jej mohli vidět například ve známých filmech Blood and Bone nebo The Longest Yard, kde opět dával na odiv svou hrubou sílu.
bob sapp
Zdroj: Wikimedia/Andrew Quentin/volně k užití

Dnes už je sice zápasníkova sláva poněkud zapadlá prachem, byly však časy, kdy jméno Bob Sapp znali příznivci bojových umění prakticky po celém světě. Jak ale samotný velikán říká, zdaleka největších ovací se mu dostávalo v Japonsku, kde dlouhé roky působil.

Divákům v zemi vycházejícího slunce se Sapp poprvé představil v roce 2002. Stalo se tak pod hlavičkou známé K-1 organizace Pride, a to i přesto, že s bojovými sporty teprve začínal a na kontě měl jen jeden zápas v boxu. Organizace Pride však o hromotluka i tak projevila zájem a Sapp se jí za to ve svém debutu odvděčil rychlým ukončením – svého soupeře knockoutoval hned v prvním kole.

Doporučeno
Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy 11. dubna 2021 9:35

Šílená síla a šílený jídelníček 

Sappův bojový styl byl vždy poměrně přímočarý – od prvních sekund se na své soupeře rozjel jako tank, který válcoval vše, co mu stálo v cestě. A to, co mu chybělo v technice a talentu, doháněl brutální silou.

„Kdybych se naprosto oddal silovému tréninku, rozhodně bych byl jedním z nejsilnějších mužů na planetě,“ prohlásil Sapp v rozhovoru, ve kterém poodhalil i svůj tehdejší jídelníček. Dle svých slov každý den přijímal 400 gramů bílkovin z proteinových nápojů, kterých prý vypil někdy až pět denně. A komu samozřejmě konzumoval velké porce jídla.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 102289 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Kolik peněz bral Bob Sapp za zápasy
  • Jak reaguje na odvinění, že schválně prohrával zápasy
  • Jaké byly jeho nejrychlejší výhry
  • Která legenda Boba Sappa poslala na operační sál
Domů
Sdílet
Diskuse