Od roku 1999 existuje Mezinárodní den boje proti násilí na ženách. Přesto se s ním velká část žen stále setkává. Existují ale způsoby, jak se proti němu bránit i platformy pro pomoc.
Na 25. listopadu každoročně připadá Mezinárodní den proti násilí na ženách. OSN jej vyhlásila již v roce 1999. S domácím násilím se ženy setkávají ve velké míře. Podle analýzy WHO, která zkoumala studie od roku 2000 do roku 2018, se s určitou formou násilí – fyzického nebo psychického – setká téměř každá třetí žena z členských zemí OSN.
Situace okolo domácího násilí se navíc podle OSN zhoršila společně s pandemií kvůli tomu, že oba partneři tráví více času doma kvůli vládním opatřením napříč světem. Součástí násilí vůči ženám je i sexuální obtěžování. Jen ve veřejné dopravě se s ním v různých formách setkává 50 % žen v České republice.
Ženám v tíživých situacích v Česku pomáhá například nezisková organizace Koalice NeNa, na kterou je možné se obrátit. Pomáhá také organizace ROSA, která na stránkách ukazuje způsoby, jak násilí řešit. Nejdůležitější krok je říci si o pomoc. Často je to ale běh na dlouhou trať.