Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. prosince 2021 13:47
Čas čtení 1:17
Tereza Šnajdrová

Petr Fiala: Ať rozhodne Ústavní soud. Prezidentovi v pondělí oznámím naše další kroky

Petr Fiala: Ať rozhodne Ústavní soud. Prezidentovi v pondělí oznámím naše další kroky
Zdroj: Občanská demokratická strana
NEWS IVAN BARTOŠ MILOŠ ZEMAN PETR FIALA
Uložit Uložené

„Ústava jasně říká, že prezident jmenuje na návrh premiéra členy vlády. Neustoupíme,“ přidává se k němu předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Je tomu jenom pár okamžiků, co Hrad zveřejnil stanovisko prezidenta Miloše Zemana ke jmenování nové vlády. Hlava státu odmítla jmenovat Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, ale premiér Petr Fiala (ODS) plánuje zakročit. Koalice SPOLU a Piráti se STAN nemají v plánu ustupovat a o jmenování nové vlády by mohl rozhodnout Ústavní soud, píše Fiala na Twitteru.

Doporučeno
Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí 10. prosince 2021 12:37

Podle prezidenta nemá Jan Lipavský (Piráti) dostatečnou kvalifikaci, aby se mohl stát ministrem zahraničí. Zemanovi vadí i postoj kandidáta k Visegrádské spolupráci, Izreali a také návrh, že by se příští Sudetoněmecké dny mohly konat na území České republiky.

Domů
Sdílet
Diskuse