Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Recenze

RECENZE: Jackass Forever

Parta šílenců, kteří si dobrovolně ubližují, je zpět a ty se při tom budeš slušně bavit.

Dominik Vetrák
24. březen 2022, 10:30 Čas čtení: 3:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Recenze
0
Dominik Vetrák
24. březen 2022, 10:30
Čas čtení: 3:00

RECENZE: Jackass Forever

Parta šílenců, kteří si dobrovolně ubližují, je zpět a ty se při tom budeš slušně bavit.

Dominik Vetrák
24. březen 2022, 10:30
Čas čtení: 3:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Jackass Forever je čtvrtý díl ve filmové sérii Jackass. Jackass vznikl na stanici MTV, když si bavič Johnny Knoxville se svou partou řekli, že každého z nás přece baví sledovat, jak ostatní lidé trpí. Dobrovolně si tak začali ubližovat a nahrávat se přitom, což vyústilo v kultovní scény a vzpomínky na šílené věci, které členové týmu Jackass podnikli. Hláška: „Hi, I am Johnny Knoxville, welcome to Jackass“ už docela zlidověla.

 

Mnozí fanoušci se tedy při ohlášení čtvrté části zaradovali, koneckonců poslední film Jackass vyšel již v roce 2011. Parta šílenců je zpět a o tom, že je to návrat ve velkém, tě přesvědčí už úvodní scéna, ve které nanesli make-up na penis jednoho z členů party a tvářili se, že je to Godzilla, která ničí město.

Příliš mnoho vtipů o penisech

Nějak takto se prezentuje i zbytek filmu. Více než polovina vtipů souvisí s tím, že se herci bijí do penisů a nechávají si je zmrzačit, jen aby se tím bavili jiní. Někdo se i opravdu směje, ale například jeden z kameramanů se během filmu dvakrát pozvracel (a my jsme se při těch scénách také málem pozvraceli).

 

Hlavní negativum, které vůči tomuto filmu máme, je, že se až příliš často spoléhá na takzvané „di*k jokes“, a tedy vtipy kolem penisů. Vidět, jak někomu drtí penis patnáctkrát za hodinu a půl, už není tak vtipné. 

 

Pokud se přes to ovšem přeneseš, čeká tě královská zábava. Tedy v případě, že máš rád „záchodový“, prostý humor. Pokud jsi nikdy neviděl Jackass, podívej se na nějaká videa na Youtube a pochopíš, o čem je. Není to komedie jako Borat nebo Bad Trip, ve které herci jedou podle scénáře, přičemž do něj zapojí nic netušící lidi.

 

Zdroj: Paramount Pictures

 

Jackass nemá žádnou dějovou linii ani příběh. Je to změť šílených a vtipných scén spojených dohromady, ve kterých se herci a členové štábu vzájemně nachytávají a dělají si naschvály. 

 

Ve filmu najdeš několik zábavných a originálních pranků, ale většinou je to o úderech do penisu, několika litrech ejakulátu z prasat či bolestivých ranách. Povedly se ale i dvě tři výrazné scény, které jsou buď natolik zábavné nebo napínavé, že by byla škoda ti je vyzradit. Například při jisté scéně se zvířetem uvidíš, jak je herec vyděšený k smrti, a poznáš na něm, že se vůbec nebaví.

Pokud máš rád humor Jackass, budeš se smát po většinu filmu

Při takovém filmu se hodnotí úroveň pranků a to, kolikrát se zasměješ. A my jsme se smáli většinu filmu. Někdy méně, někdy vůbec (ve filmu jsme zaregistrovali asi čtyři scény, které se nám vůbec nezdály vtipné), ale většinou se budeš královsky bavit. Pokud ti ale humor Jackass dosud nevoněl, jen stěží můžeš čekat, že se ti tento film bude líbit. 

 

Pozitivní je také to, že je na snímku znát větší rozpočet. Parta Jackass má na své šílené kousky mnohem více zdrojů a vymožeností, takže si mohou dovolit propracovanější vtipy. Jackass Forever zároveň působí jako film, který byl natočen s profesionálnějším přístupem než předchozí části.

 

Zdroj: Paramount Pictures

 

Potěší staří veteráni, ale i nováčci v týmu

Fanoušky Jackass potěší, že se ve čtyřce objevila drtivá většina hlavních aktérů z předchozích filmů. Chyběl jedině zesnulý Ryan Dunn a Bam Margera, který se se štábem a tvůrci Jackass rozešel ve špatném a dokonce je žaloval. Stará parta to má pořád v sobě a je pořádně charismatická. Zdálo se nám však, že například Johnny Knoxville už není v centru dění a drží se v ústraní.

Vzhledem ke všem těm zraněním, která si již při natáčení Jackassu způsobil, je to pochopitelné. Ve filmu má jednu důležitou scénu s býkem a ta pro něj nedopadla vůbec dobře. Nováčků je hned několik a jsou fajn.

 

Zdroj: Paramount

 

Některým divákům budou nepříjemné i scény se zvířaty. Rozhodně jsme za to, aby se s nimi zacházelo lépe. Nebýt ale použití zvířat, ve filmu by chyběla úplně nejlepší scéna, o které jsme psali už výše. Na druhé straně scéna se supem, kterého jeden z členů party kope, aby se k němu nepřibližoval, už nepůsobila vtipně. Hněv organizace PETA, která požaduje, aby se zvířata při natáčení přestala používat úplně, je oprávněný. 

 

Jackass Forever lze hodnotit pouze tak jako předchozí filmy. Většina scén je zábavná, i když tam mělo být mnohem méně scén se zmrzačenými penisy. „Herci“ jsou stále sympatičtí, a pokud tě baví styl humoru Jackass, nepochybně se budeš smát často. I proto si od nás Jackass Forever (Jackass 4) odnáší osm bodů z deseti.

 

PS: V průběhu letošního roku by se na Netflix měl dostat film Jackass 4.5. Uvidíme v něm záběry a scény, které nepoužily v hlavním sestřihu tohoto filmu.

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Paramount
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít