Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. května 2022 14:30
Čas čtení 0:38
Radim Šlechta

Krabice od vína se 7 miliony korun a roky trvající obstrukce. Toto jsou klíčové momenty kauzy Davida Ratha, od níž uběhlo 10 let

Krabice od vína se 7 miliony korun a roky trvající obstrukce. Toto jsou klíčové momenty kauzy Davida Ratha, od níž uběhlo 10 let
Zdroj: ČTK/Kamaryt Michal
POLITIKA DAVID RATH ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Policie zadržela bývalého poslance Davida Ratha 14. května 2012. Připomínáme nejdůležitější momenty jeho kauzy.

Je tomu již deset let od chvíle, kdy policie zadržela bývalého poslance a hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha se sedmi miliony korun v krabici od vína. Stalo se to 14. května 2012 a trvalo tři roky, než si bývalý politik za ČSSD vyslechl definitivní rozsudek. Verdiktu se ale i tak dočkal jenom v jedné větvi korupční kauzy.

Celý Rathův případ se totiž dělí na dvě větve. První z nich se týká manipulací opravy buštěhradského zámku na Kladensku. Právě za tuto akci měl Rath dostat slavných sedm milionů v krabici od vína a byl to buštěhradský zámek, který jej dostal do vězení. Druhá větev se týká ovlivňování zdravotnických a stavebních zakázek ve středočeských nemocnicích. V této kauze ještě nepadl pravomocný rozsudek, proti tomu z první instance se obžalovaní odvolali.

Domů
Sdílet
Diskuse