Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. června 2022 v 7:57
Čas čtení 1:20
Ondřej Jarůšek

Jiří Procházka ohromil i Conora McGregora. Co o českém UFC šampionovi říká irská hvězda?

Jiří Procházka ohromil i Conora McGregora. Co o českém UFC šampionovi říká irská hvězda?
Zdroj: Getty Images/Yong Teck Lim
SPORT BOJOVÉ SPORTY CONOR MCGREGOR JIŘÍ PROCHÁZKA MMA UFC
Uložit Uložené

Nejslavnější MMA zápasník Conor McGregor chválí výkon českého UFC šampiona Jiřího Procházky.

Bojovník Jiří Procházka se na víkendovém turnaji UFC 275 v Singapuru zapsal do historie jako první Čech, který se stal šampionem největší světové MMA organizace. Svým výkonem ohromil nejen fanoušky a vedení, od kterého dostal finanční bonus, ale také další elitní bojovníky, mezi nimiž nechybí ani nejslavnější zápasník Conor McGregor, který na Procházku nešetřil chválou.

jiří procházkaconor mcgregorjiří procházkajiří procházka
Zobrazit galerii
(6)

 
„Nový člen týmu Paradigm Sports! A první UFC šampion z České republiky! Nezlomný samuraj, Jiří ,BJP‘ Procházka. Skvělý zápas, skvělý výkon. Obrovská gratulace,“ napsal na Twitteru bývalý dvojnásobný šampion UFC, který je stejně jako Procházka členem zmíněné stáje Paradigm Sports.

Conora McGregora jsme naposledy viděli bojovat v polovině roku 2021, kdy si ze zápasu s Dustinem Poirierem odnesl ošklivou zlomeninu nohy. V posledních týdnech a měsících však na sociálních sítích sdílí záběry z tréninků a je zřejmě jen otázkou času, než se fanoušci dočkají jeho návratu. Kdy to ale bude, zatím není jasné.

Navzdory zaslouženým ovacím, kterých se Procházkovi v současné době ze všech stran dostává, on sám říká, že se svým výkonem spokojený není. Ačkoliv zkušeného Brazilce uškrtil v pátém kole (jako vůbec první muž jej ukončil na submisi), i on sám se v několika momentech ocitl v nebezpečných situacích, které jeho příznivcům zvedly tepovou frekvenci. A to ať už v postoji, nebo na zemi, kde český bijec dokázal uniknout z několika pokusů o submisi. Své tažení ale nakonec dotáhl do vítězného cíle.

Doporučeno
Jiří Procházka po výhře titulu UFC: S výkonem nejsem spokojený. Je mi jedno, s kým budu bojovat příště Jiří Procházka po výhře titulu UFC: S výkonem nejsem spokojený. Je mi jedno, s kým budu bojovat příště 12. června 2022 v 14:57

Prakticky ihned po zápase poražený Brazilec Glover Teixeira projevil zájem o odvetu. Jiří Procházka se vyjádřil v tom smyslu, že druhému vzájemnému zápasu by se nebránil, je mu však jedno, kdo se stane jeho příštím soupeřem. Ve hře o post vyzývatele je také jméno Poláka a bývalého šampiona Jana Błachowicze, který Procházku pohotově vyzval s tím, že jejich střet by byl tím největším zápasem v historii Evropy.

Domů
Sdílet
Diskuse