Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Tereza Patočková
30. července 2022 14:07
Čas čtení 0:47

Drake obhajuje několikaminutové lety soukromým tryskáčem tím, že v něm nikdo necestoval

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Drake obhajuje několikaminutové lety soukromým tryskáčem tím, že v něm nikdo necestoval
Zdroj: Getty Images/Karwai Tang

Kanadská hudební hvězda se společně s několika dalšími celebritami stala v poslední době terčem kritiky kvůli používání soukromých letadel ke krátkým cestám, které by bylo možné snadno podniknout autem nebo veřejnou dopravou.

Rapper Drake se pokusil obhájit používání soukromého letadla pro sérii letů, které trvaly méně než 20 minut, tím, že uvedl, že letadlo bylo přesunuto do skladu bez cestujících na palubě. Informoval o tom deník The Guardian.

Kanadská hudební hvězda a několik dalších celebrit, včetně například Kylie Jenner, byli v poslední době na internetu napadáni za to, že používají svá soukromá letadla ke krátkým cestám, které by bylo možné snadno podniknout autem nebo veřejnou dopravou.

27. července 2022 18:30 Čas čtení 6:06 Klimatická změna bude zrychlovat, to, co se děje v Českém Švýcarsku, se může dít i leckde jinde, říká entomolog Čížek (Rozhovor) Klimatická změna bude zrychlovat, to, co se děje v Českém Švýcarsku, se může dít i leckde jinde, říká entomolog Čížek (Rozhovor)
Drake
Zdroj: Flickr/Dan Garcia/volně k užití


Za posledních šest týdnů Drakeův osobní Boeing 767 absolvoval sedmiminutový, dvanáctiminutový a čtrnáctiminutový let, všechny mezi Torontem a nedalekým Hamiltonem.

Při čtrnáctiminutové cestě spálil 426 galonů paliva a způsobil čtyři tuny uhlíkových emisí, což je stejné jako celková roční uhlíková stopa průměrného člověka, uvádí automatický účet Celebrity Jets na Twitteru, který sleduje soukromé lety bohatých a slavných.

2. července 2021 21:42 Čas čtení 0:51 Raper Drake chce změnit hudební průmysl a snížit uhlíkovou stopu lidstva Raper Drake chce změnit hudební průmysl a snížit uhlíkovou stopu lidstva

V reakci na kritiku těchto letů Drake na Instagramu napsal: „Toto je jen jejich přesun letadel na jakékoliv letiště, kde jsou uskladněna, pro každého, kdo se zajímal o logistiku... nikdo takovým letem neletí.“

Zatímco několik Drakeových fanoušků reagovalo s podporou a argumentovalo tím, že celebrity často přesouvají svá letadla kvůli pohodlí, jiní poukazovali na to, že znečištění z tohoto letu je ještě nesmyslnější vzhledem k tomu, že nikoho nepřepravuje.

Domů
Sdílet
Diskuse