Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
30. července 2022 v 18:54
Čas čtení 0:46

Španělský premiér vyzval ministry, aby odložili kravaty. Snížíme energetické výdaje za klimatizaci, tvrdí

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Španělský premiér vyzval ministry, aby odložili kravaty. Snížíme energetické výdaje za klimatizaci, tvrdí
Zdroj: Unsplash/Hunters Race/volně k užití

Premiér uvedl, že tento krok zajistí, že lidem bude méně horko, čímž se sníží náklady na energie, protože klimatizace se budou používat méně.

Španělský premiér Pedro Sánchez vyzval zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru, aby v horku přestali nosit kravaty a šetřili tak energii potřebnou pro klimatizace. Sánchez uvedl, že jeho vláda v pondělí přijme „naléhavá“ energeticky úsporná opatření, protože evropské země se snaží být méně závislé na ruském plynu v důsledku války na Ukrajině. Informoval o tom server BBC

29. července 2022 v 20:36 Čas čtení 1:10 Všechny postavy jsou letní, tvrdí v kampani španělská vláda. Plus size modelka z plakátu ji však obvinila z krádeže fotky Všechny postavy jsou letní, tvrdí v kampani španělská vláda. Plus size modelka z plakátu ji však obvinila z krádeže fotky
Pedro Sanchez
Zdroj: TASR/AP

V pátek dosáhly teploty v Madridu 36 stupňů Celsia a v Seville 39 stupňů. V posledních několika týdnech zaznamenala Evropa rekordně vysoké teploty. Na tiskové konferenci v Madridu ministr Sánchez upozornil, že nenosí kravatu, a řekl, že chce, aby jeho ministři, státní úředníci a pracovníci v soukromém sektoru udělali totéž.

Premiér uvedl, že tento krok zajistí, že lidem bude méně horko, čímž se sníží náklady na energie, protože klimatizace se budou používat méně. Španělsko není první, kdo k tomuto kroku přistoupil. V roce 2011 představilo Japonsko kampaň „Super Cool Biz“, která vybízela zaměstnance v kancelářích, aby v létě nosili oblečení, ve kterém jim bude v horku příjemněji.

Během nedávných veder ve Velké Británii se politici zase dozvěděli, že mohou v Dolní sněmovně odložit saka. Sánchezova vláda pracuje na nařízení o úsporách energie, které by mělo být schváleno v pondělí.

Domů
Sdílet
Diskuse