Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
9. srpna 2022 15:58
Čas čtení 1:08

Muž z Brna zval na TikToku na grilovačku. Ale pouze dívky do padesáti kilo

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Muž z Brna zval na TikToku na grilovačku. Ale pouze dívky do padesáti kilo
Zdroj: TikTok/filas_007

Video na TikToku zhlédlo více než šedesát tisíc lidí.

Uživatel sociální sítě TikTok, který si říká Filas Sherminator, v červenci zveřejnil video, na kterém zve na grilovačku se známými. Přidat se mohly ale jen dívky, a to ty, které podle Sherminatora „spadají do skupiny 50 kilo minus“. Video dosud zhlédlo více než šedesát pět tisíc lidí. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat.

„Grilovačka se serpentýnami 50− kg“

TikTok je mimořádně vlivnou platformou, na které může jediné video ovlivnit desetitisíce lidí. Dokazuje to video uživatele Filas Sherminator, které zveřejnil už v červenci. Do povědomí veřejnosti se dostalo teprve nyní. Důvodem je kontroverzní obsah.

Uživatel v něm zve na grilovačku v Brně, ovšem jen vybranou skupinu lidí. „Zveme tam holky, které spadají do skupiny padesát kilo minus. Takže pokud máš pod padesát kilo, tak se mi hlas na Instagramu,“řekl ve videu. Vše doplnil popiskem: „Grilovačka se serpentýnami 50− kg.“

Většina reakcí, které si video vysloužilo, je kritická. „Pošlu tam svou desetiletou ségru,“ napsala k němu jedna z uživatelek. „Aneb jak vzniká porucha příjmu potravy,“ doplnila další.

Zostuzování těla na základě tělesné váhy je jednou z nejčastějších forem body shamingu. Jsou to právě často sociální sítě, které tuto problematiku prohlubují. Jaké další formy body shamingu existují a jaké s ním mají lidé zkušenosti, jsme popsali v našem článku.

Že je video zřejmě myšleno vážně, vyplývá i z komentáře samotného tvůrce: „(...) Moje máti kost měla padesát kilo dlouho do dospělosti a je zvyklá, že mívám hezké holky do padesáti kilo,“ napsal.

Autor videa kontaktoval Refresher a uvedl, že video „rozhodně nebylo myšleno vážně“. Výše uvedený komentář ze svého TikToku odstranil.
Anketa:
Šel/šla bys na takovou grilovačku?
Ne, je to bizár.
Ne, je to v Brně.
Jenom abych viděl/a, kdo další přijde.
Jasně, není nad nabídky týpků na internetu.
Ne, je to bizár.
46 %
445 Hlasů
Ne, je to v Brně.
33 %
319 Hlasů
Jenom abych viděl/a, kdo další přijde.
5 %
50 Hlasů
Jasně, není nad nabídky týpků na internetu.
16 %
150 Hlasů

Jestli tento týden míříš někam na grilovačku, koukni na náš test grilovacích klobás a také hořčic!

Domů
Sdílet
Diskuse