Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
22. srpna 2022 v 13:32
Čas čtení 1:11

Nové Město nad Metují: Hasiči zasahovali u požáru haly průmyslového areálu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Nové Město nad Metují: Hasiči zasahovali u požáru haly průmyslového areálu
Zdroj: Hasiči ČR

Požár haly v průmyslovém areálu zranil jednoho člověka a způsobil škodu v řádech milionů korun.

Požár zasáhl halu v průmyslové zóně v Novém Městě nad Metují na Náchodsku. Hasiči s ním bojovali od sedmé hodiny ranní. Požár omezil i dopravu, na místě proto musela zasahovat policie. Nyní je provoz už obnoven a požár se podařilo uhasit. Hasičský sbor Královéhradeckého kraje o tom informoval na Twitteru.

„Hořela hala o rozloze asi 20 × 30 metrů, prostor byl určen k chemickému čistění IBC kontejnerů. Uvnitř byly různé druhy chemikálií. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů,“ píší hasiči na Twitteru. Požár se později podařilo dostat pod kontrolu a začaly probíhat likvidační práce a monitorování případného úniku nebezpečných chemikálií.

Hasiči na místo povolali i kolegy z Institutu ochrany obyvatelstva s mobilní laboratoří na měření koncentrace zplodin v ovzduší. Na místě zasahovaly jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Podle hasičů požár zranil jednu osobu. Celková škoda se odhaduje v řádech milionů korun. Zásah hasičských jednotek ale prý pomohl snížit celkové škody o další miliony. Dopravu pomáhala korigovat policie. Provoz v Náchodské ulici je již obnoven.

Domů
Sdílet
Diskuse