Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda
9. září 2022 v 11:51
Čas čtení 0:46

ŽIVĚ: Lidé pokládají květiny k Buckinghamskému paláci a Balmoralu k uctění památky Alžběty II.

Kategorie:
News
Uložit Uložené
ŽIVĚ: Lidé pokládají květiny k Buckinghamskému paláci a Balmoralu k uctění památky Alžběty II.
Zdroj: TASR/AP Photo/Alastair Grant, File

Youtubový kanál britské královské rodiny živě streamuje pokládání květin, které lidé nosí k uctění památky zesnulé královny Alžběty II. před brány Buckinghamského paláce v Londýně a Balmoralu ve Skotsku.

Velká Británie smutní. Důkazem je také reakce, kterou Britové vzdávají hold zesnulé panovnici Alžbětě II. Jak je vidno z pátečního živého vysílání na kanálu britské královské rodiny na YouTube, brány před zámkem Balmoral, kde královna vydechla naposledy, a před Buckinghamským palácem zaplavily květiny. Probíhající uctění její památky lze stále sledovat v přímém přenosu.

9. září 2022 v 9:33 Čas čtení 2:22 Alžběta II. jako symbol britského imperialismu. Lidé v bývalých koloniích berou úmrtí královny pozitivně, Irové si zatančili Alžběta II. jako symbol britského imperialismu. Lidé v bývalých koloniích berou úmrtí královny pozitivně, Irové si zatančili

Živé vysílání začalo zhruba kolem půl desáté odpoledne středoevropského letního času a během dopoledne jej sledovalo skoro 6 tisíc lidí. Stream také obdržel více než 7 tisíc lajků.

Z vysílání je zřejmé, že lidé chtějí uctít památku nejdéle vládnoucí britské panovnice, jelikož stále nosí květiny jak k panství v Balmoralu, kde v šestadevadesáti letech královna zemřela, tak také k londýnskému Buckinghamskému paláci, jenž je oficiálním londýnským sídlem britského panovníka a největší královskou pracovnou na světě.

Jak dlouho živý přenos poběží, nebylo předem uvedeno. Každopádně z konverzace v chatu vyplývá, že až do jeho ukončení se najdou lidé, kteří budou statické záběry z pokládání květin sledovat až do konce.

Domů
Sdílet
Diskuse