Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová TASR
23. listopadu 2022 11:39
Čas čtení 0:50

V čínské továrně na výrobu iPhonů vypukly rozsáhlé protesty. Pracovníci měli kvůli covidu v areálu i bydlet

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
V čínské továrně na výrobu iPhonů vypukly rozsáhlé protesty. Pracovníci měli kvůli covidu v areálu i bydlet
Zdroj: TASR/AP

Představitelé společnosti zavedli restriktivní pracovní režim, podle kterého museli pracovníci v areálu továrny i bydlet, aby zajistili fungování výroby.

V továrně společnosti Foxconn na výrobu chytrých telefonů iPhone v čínském městě Čeng-čou vypukly rozsáhlé protesty. Podle záběrů zveřejněných na Twitteru si zaměstnanci během demonstrací stěžovali na nevyhovující pracovní a platové podmínky v souvislosti s nárůstem případů nákazy koronavirem.

Pracovníci museli v továrně bydlet

Představitelé společnosti zavedli kvůli zvyšujícímu se počtu nákaz restriktivní pracovní režim, podle kterého museli pracovníci v areálu továrny i bydlet, aby zajistili fungování výroby. Podle zaměstnanců jim však firma odmítá vyplácet dohodnuté bonusy a poskytovat stravu v přiměřeném množství. Obrovské množství pracovníků proto z továrny uteklo.

Na videích zveřejněných na internetu jsou vidět davy zaměstnanců, kteří před policisty křičí: „Braňte naše práva!“ Deník The Guardian však upozornil, že pravost videí se médiím prozatím nepodařilo nezávisle ověřit, k události se dosud nevyjádřila ani společnost Foxconn.

31. srpna 2023 10:52 Čas čtení 1:41 Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou

Foxconn je největší smluvní výrobce elektroniky, který se zaměřuje na výrobu komponentů pro mezinárodní značky. Je hlavním dodavatelem pro společnost Apple, přičemž závod v Čeng-čou vyrábí nejvíce iPhonů na světě. V rámci soukromého sektoru je firma největším zaměstnavatelem v Číně. Ve třiceti továrnách a výzkumných zařízeních pracuje více než milion lidí. 

Domů
Sdílet
Diskuse
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.