hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Jsi na Refresher newsNa zpravodajském webu, kde najdeš zprávy moderní generace. Pokud si chceš přečíst lifestylový obsah, klikni sem.
Zahraničí

Drama až do konce! Francie postupuje do semifinále mistrovství světa, Anglie v závěru neproměnila penaltu

Týmy Anglie a Francie nabídly velmi napínavou bitvu.

Ondřej Jarůšek
10. 12. 2022 22:00 Čas čtení: 0:48
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
Zahraničí
0
10. 12. 2022 22:00
Čas čtení: 0:48

10. prosinec 2022, 22:00

V sobotu večer se rozhodlo o čtvrtém, tedy posledním týmu postupujícím do semifinále fotbalového mistrovství světa v Kataru. Stala se jím Francie, která ve čtvrtfinále vyřadila Anglii po vítězství 2:1. Zbylými postupujícími jsou Argentina, Chorvatsko a Maroko.

Skóre sobotního zápasu za zemi galského kohouta otevřel v sedmnácté minutě Aurélien Tchouaméni po přihrávce od Griezmanna. Ačkoliv Anglie pohrozila v první hrací části pěti střelami, žádnou z nich proměnit nedokázala.

Zdroj: Getty Images/Robbie Jay Barratt - AMA

To se však změnilo krátce po zahájení druhého poločasu, kdy Tchouaméni fauloval ve vápně a Anglie se jala kopat penaltu. Té se ujal Harry Kane, který neomylně poslal míč do levé části brány, a bylo srovnáno na 1:1.

Radost Angličanů nicméně 12 minut před koncem základní hrací doby zmrazil Olivier Giroud, který po přihrávce Griezmanna poslal Francii do vedení 2:1. Šanci vyrovnat dostala Anglie v 84. minutě, kdy se Kane chopil další penalty, tu ale tentokrát neproměnil.

Do konce základní herní doby se už skóre neměnilo, a Francie tak po napínavé bitvě postoupila do semifinále.

Francie se o místo ve finále utká ve středu s Marokem, které pokračuje ve své spanilé jízdě mistrovstvím světa poté, co v sobotním zápase vyřadilo vysoce favorizované Portugalsko. V úterý bude o postup do finále hrát Argentina s Chorvatskem.

Upozornit na chybu. Pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Getty Images/Robbie Jay Barratt - AMA