hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Jsi na Refresher newsNa zpravodajském webu, kde najdeš zprávy moderní generace. Pokud si chceš přečíst lifestylový obsah, klikni sem.
Zahraničí

Portugalský trenér nelituje, že Ronalda nezařadil do základní sestavy v prohraném zápase s Marokem. Nic by to nezměnilo, uvedl

Legendu poslal na trávník až během druhého poločasu v 51. minutě, kdy už prohrávali.

Daniel Mikolášik
11. 12. 2022 11:52 Čas čtení: 0:54
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
Zahraničí
0
11. 12. 2022 11:52
Čas čtení: 0:54

11. prosinec 2022, 11:52

Mnozí fanoušci Cristiana Ronalda po prohře Portugalska s Marokem 0:1 na MS v Kataru vyčítali trenérovi portugalského národního týmu, že 37letého kanonýra v jeho posledním mistrovství světa nezařadil do základní sestavy čtvrtfinále šampionátu. Na trávník ho poslal až během druhého poločasu v 51. minutě, kdy už prohrávali.

Trenér Fernando Santos však podle svých slov nelituje svého rozhodnutí, píší ESPN a Daily Mail. „Nelituji toho. Nic by to nezměnilo. Dal jsem šanci stejnému týmu, který hrál velmi dobře proti Švýcarsku. Nebyl důvod to měnit. Cristiano Ronaldo je skvělý hráč, přišel, když jsme si mysleli, že je to potřeba, takže toho nelituji,“ uvedl 68letý trenér po zápase.

Zdroj: TASR/AP

„Bylo to strategické rozhodnutí a bylo jedno z nejtěžších, které jsem musel udělat. Není to tak, že Ronaldo už není skvělý hráč. Nemá to s tím nic společného. Vezmeme-li si dvě osoby, které byly nejvíce rozzlobené, jsme to já a Cristiano Ronaldo. Samozřejmě že jsme naštvaní, ale to je součástí práce trenéra a hráče,“ dodal trenér a odmítl dále odpovídat na otázky novinářů, zda rezignuje z postu trenéra Portugalska.

Ronaldo do zápasu vstoupil jako náhradník za Rúbena Nevese. Skóre se týmu nepodařilo napravit, a tak Portugalsko z mistrovství vypadlo během čtvrtfinále. Maroko tak překvapivě porazilo favorita a zároveň dohnalo k slzám jednoho z nejznámějších hráčů na světě. Kromě toho se Maroko stalo první africkou zemí v historii, která se zúčastní semifinále MS ve fotbale.

Upozornit na chybu. Pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.