Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 4. 2. 2023 svátek má Jarmila

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Jsi na Refresher newsNa zpravodajském webu, kde najdeš zprávy moderní generace. Pokud si chceš přečíst lifestylový obsah, klikni sem.
Zahraničí

Steven Tyler z Aerosmith je žalován za sexuální napadení nezletilé

Vše se mělo odehrát v polovině 70. let.

Ilona Hobzová
31. 12. 2022 16:11 Čas čtení: 1:44
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Steven Tyler z Aerosmith je žalován za sexuální napadení nezletilé
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
Zahraničí
0
Ilona Hobzová
31. 12. 2022 16:11
Čas čtení: 1:44

Steven Tyler z Aerosmith je žalován za sexuální napadení nezletilé

Vše se mělo odehrát v polovině 70. let.

Ilona Hobzová
31. prosinec 2022, 16:11
Čas čtení: 1:44
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Steven Tyler z Aerosmith je žalován za sexuální napadení nezletilé
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití

Americký zpěvák a frontman kapely Aerosmith Steven Tyler čelí obvinění ze sexuálního napadení nezletilé. U soudu v Los Angeles ho zažalovala žena, která se zpěvákem měla vztah v sedmdesátých letech. Tamní legislativa dočasně prodloužila promlčecí lhůtu pro dospělé, kteří mohou podat žalobu za sexuální zneužití, jež utrpěli v dětství. Informuje o tom The Guardian.

Tyler byl opatrovníkem žalobkyně, donutil ji prý k potratu

Julia Holcomb Misley o svém vtahu se Stevenem Tylerem veřejně hovoří už dlouho. Poprvé se s ním setkala v roce 1973, kdy jí bylo šestnáct let, po koncertě kapely v Portlandu. Po vystoupení ji měl zpěvák vzít s sebou na hotel a vykonávat s ní „různé trestné činy sexuálního charakteru“ a ráno ji poslat domů taxíkem. Brzy nato jí prý nabídl lístek na další koncert i s tím, že jí koupí letenku, aby na něj mohla letět. Jako nezletilá s ním totiž nemohla cestovat přes hranice státu.

 

„Dále využíval své moci a vlivu prominentní rockové hvězdy k tomu, aby teenagerku manipuloval, zneužíval a sexuálně napadal v průběhu tří let v mnoha státech po celé zemi,“ stojí v žalobě. Když vyšla Holcomb Misley druhý ročník střední školy, Tyler se dle Rolling Stone dokonce stal jejím opatrovníkem. Přesvědčil její rodiče, že jí zajistí dobré vzdělání a lékařskou péči. Ve skutečnosti podle žaloby „pokračoval v cestování, napadání a poskytování alkoholu a drog“.

 

 

Dívka v roce 1975 dokonce otěhotněla. Zpěvák ji přesvědčoval, aby nevyhledávala lékařskou péči, bál se prý problémů s lékaři. Později ji přinutil, aby šla na potrat. Žalobkyni to prý způsobilo dlouhodobé psychické problémy a utrpení. 

„Protože vím, že nejsem jediná, kdo byl v hudebním průmyslu zneužíván, cítím, že je čas, abych se k tomu postavila čelem,“ uvedla dnes pětašedesátiletá Julia Holcomb Misley v prohlášení. Doplnila, že jejím cílem je „učinit hudební průmysl bezpečnějším, odhalit predátory v něm a odhalit ty síly v průmyslu, které umožnily a zároveň vytvořily kulturu tolerance ochrany pachatelů z řad celebrit“.

 

Žaloba sice zpěvákovo jméno ani jednou nezmiňuje, žena ho ovšem dříve sama několikrát veřejně zmínila. Steven Tyler o ní navíc psal ve svých pamětech z roku 2011, kde popisuje, že si v minulosti téměř vzal náctiletou dívku. Detailně píše také o přesvědčování jejích rodičů, aby z něj učinili dívčina opatrovníka. Právníci ženy v tiskovém prohlášení k případu Tylera přímo jmenovali. Zpěvákovi zástupci na žádost o komentář nereagovali.

 

Žaloba přišla jen několik dní před skončením promlčecí lhůty, díky níž mohou dospělí podat žalobu týkající se sexuálního zneužívání dětí, k němuž došlo před desítkami let. Ta končí 31. prosince a vedla k záplavě nových žalob. Podle serveru Los Angeles Times se objevilo více než dva tisíce žalob proti katolické církvi. 

Upozornit na chybu. Pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zahraničí
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.