Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová
14. ledna 2023 16:29
Čas čtení 0:44

Zemřela herečka Inna Čurikova, Marfuša z filmu Mrazík

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené

Inna Čurikova zemřela ve věku 79 let, údajně po dlouhé nemoci.

V sobotu zemřela herečka Inna Čurikova, která se proslavila zejména jako Marfuša z oblíbeného vánočního filmu Mrazík. Pohřeb se pravděpodobně uskuteční 17. ledna. Na zprávu upozornily ruská agentura TASS a server Meduza.

Herečce bylo 79 let. „Inna zemřela po dlouhé nemoci,“ uvedl Mark Varšavec, ředitel divadla, v němž herečka působila. 

29. prosince 2022 8:30 Čas čtení 4:20 Ivánek skončil v psychiatrické léčebně a Nastěnku málem uškrtil milenec. Život herců z Mrazíka pohádku nepřipomínal Ivánek skončil v psychiatrické léčebně a Nastěnku málem uškrtil milenec. Život herců z Mrazíka pohádku nepřipomínal
Inna Čurikova mrázik Marfuša
Zdroj: Wikimedia/Presidential Press and Information Office/volně k užití

Čurikova je držitelkou mnoha ocenění a vyznamenání. Narodila se 5. října 1943. Herečka debutovala v roce 1960, kdy hrála ve filmu Mraky nad Borskem. Proslavila ji však především role ve filmu Mrazík či Adamovo žebro nebo v seriálu Idiot. Vedle filmového prostředí si vyzkoušela také divadelní parket, hrála například v moskevském Státním divadle mladého diváka, od roku 1975 byla herečkou Divadla leninského komsomolu (nyní Lenkom) v Moskvě.


Čurikova má na kontě desítky filmů, mnoho divadelních a televizních rolí a je nositelkou řady cen včetně Stříbrného medvěda z Berlinale 1984 za roli v melodramatu Válečná romance. Dvakrát navštívila karlovarský festival, v lednu 2003 byla hostem Febiofestu.

Jaké byly životní příběhy dalších obsazených herců z filmu Mrazík, se dozvíš v našem samostatném článku. Herec ztvárňující Ivánka například skončil v psychiatrické léčebně a představitelku Nastěnky málem uškrtil milenec. 

Domů
Sdílet
Diskuse