Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
29. ledna 2023 15:27
Čas čtení 1:07

Pět policistů ubilo mladého Afroameričana k smrti. Nyní čelí obvinění z vraždy

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Pět policistů ubilo mladého Afroameričana k smrti. Nyní čelí obvinění z vraždy
Zdroj: Unsplash/Michael Förtsch/volně k použití

Tyre Nichols se útoku policistů nebránil, tři dny po zásahu zemřel.

Minulý týden jsme tě informovali o smrti Tyra Nicholse, který zemřel po brutálním zásahu pěti policistů. Devětadvacetiletého Afroameričana bili, i když se nebránil. Úřady ze zásahu zveřejnily i video. Bývalí strážníci z Memphisu, kteří po incidentu dostali výpověď, nyní byli obvinění z vraždy druhého stupně a dalších trestných činů, informují CNN a The New York Times.

28. ledna 2023 10:47 Čas čtení 1:24 Bili ho, i když se nebránil. Policie zveřejnila video z brutálního zásahu proti mladému Afroameričanovi Bili ho, i když se nebránil. Policie zveřejnila video z brutálního zásahu proti mladému Afroameričanovi

Policisté uvedli, že Tyra Nicholse zastavili kvůli podezření z bezohledné jízdy. Tato informace se však nikdy nepotvrdila. Afroameričana následně vytáhli z auta a křičeli na něj, ať si lehne na zem. „Nic jsem neudělal,“ bránil se 29letý muž, avšak marně. Policisté vytáhli taser, a když se zadržený snažil utéct, lapili ho a bili. 

Tyre Nichols byl po brutálním útoku policistů převezen do nemocnice, kde tři dny po incidentu zemřel. „Utrpěl rozsáhlé krvácení způsobené silným bitím,“ píše se v jeho pitevní zprávě.

Pět policistů z Memphisu, kteří Afroameričana ubyli k smrti, bylo nyní obviněno z vraždy druhého stupně a dalších trestných činů. „Ačkoli hrál každý z těchto pěti policistů jinou roli, jejich jednání vedlo ke smrti a všichni jsou za to zodpovědní,“ uvedl okresní prokurátor Shelby County Steve Mulroy.

„Tento mladý muž přišel o život obzvláště nechutným způsobem, který poukazuje na zoufalou potřebu změny a reformy. Tato tragédie splňuje absolutní definici zbytečné a nepotřebné smrti. Životy Tyrových blízkých se navždy změnily, když byl ubit k smrti, a my budeme jeho jméno vyslovovat tak dlouho, dokud nebude nastolena spravedlnost,“ komentovali případ advokáti oběti Ben Crump a Antonio Romanucci.

Postup policistů vyšetřuje Úřad pro vyšetřování v Tennessee i ministerstvo spravedlnosti. Ani jedna z organizací nechce incident blíže komentovat. 

Domů
Sdílet
Diskuse