Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. července 2023 15:00
Čas čtení 4:38
Daniel Mikolášik

Móda z festivalu Pohoda: 20 let po sobě tentýž outfit, antifašismus i Dior kabelka za 100 000 korun

Móda z festivalu Pohoda: 20 let po sobě tentýž outfit, antifašismus i Dior kabelka za 100 000 korun
Zdroj: Refresher/Dorota Jedináková
MÓDA FESTIVALY MÓDA Z FESTIVALU SLOVENSKO
Uložit Uložené

Na Pohodě nebylo horko jen ze slunce, ale také díky vyzývavým outfitům. Tým slovenského Refresheru se vydal nafotit ty nejlepší kousky.

Na trenčínském letišti se minulý víkend uskutečnil již 26. ročník multižánrového festivalu Pohoda, který se opět nesl ve znamení skvělé hudby, nadupaných koncertů, výživných diskusí, jedinečných instalací, silných vzkazů, ale v neposlední řadě i módní inspirace.

Třetí den Pohody, během kterého jsme mapovali festivalové outfity, patřil převážně rapu. Na několika stagích se předvedla jména jako Gleb, WEN a Porsche Boy, Shygirl či aktuálně největší britská drillová hvězda Central Cee, která se dostala až pod křídla Travise Scotta. Hiphopový element byl proto mnohdy také inspirací při sestavování módních kreací návštěvníků.

Doporučeno
Móda z festivalu: Takto se Češi a Češky oblékli na Metronome. Hlasuj v anketě, čí outfit se ti líbí nejvíc Móda z festivalu: Takto se Češi a Češky oblékli na Metronome. Hlasuj v anketě, čí outfit se ti líbí nejvíc 27. června 2023 15:00

Přestože Pohoda je festival i pro starší publikum či rodiny s dětmi, dokázali nás návštěvníci příjemně překvapit současnými trendy zakomponovanými do svých outfitů, svou kreativitou, originalitou, smyslem pro detail a doplňky.

Podle slov návštěvnictva oblečení reprezentovalo především svobodu, jejich životní styl, antifašistickou filozofii či dvojsmyslně právě „pohodu“. Překvapil nás například Jano, který si jako věrný fanoušek Pohody už 20 let na festival obléká stejný outfit v podobě bílé košile a červeného kiltu, ale také Flekovo antifašistické tričko s historickou fotografií, na které paní bije „nácka“ kabelkou. Níže najdeš, jaké outfity předvedli návštěvníci Pohody letos!

1. Co reprezentuje tvůj dnešní outfit?
2. Co máš na sobě nejdražšího a kolik to stálo?
3. Na čí vystoupení ses na Pohodě nejvíc těšil*a nebo se teprve těšíš?

V Refresheru ti pravidelně přinášíme fotoreportáže z festivalů, módních akcí či streetstylu z českých a slovenských ulic. Více podobných článků najdeš v sekci móda. Pokud tě takové články zajímají a chceš podpořit naše úsilí neustále zkvalitňovat obsah, přidej se do klubu Refresher+, získáš neomezený přístup ke všem článkům a další benefity.

@mickovaema

pohoda 2023 outfity
Zdroj: Refresher/Dorota Jedináková

Co reprezentuje tvůj dnešní outfit?

Summer vibe. Řídila jsem se hlavně tím, aby mi to bylo pohodlné v těchto letních vedrech. Proto jsou to plavky. Abych se mohla rychle osvěžit, kdybych se dostala k nějaké vodě.

Co máš na sobě nejdražšího a kolik to stálo?

Moc jsem to nehrotila s nějakými drahými věcmi, protože spím ve stanu. Maximálně ve formě nějakých doplňků, jako jsou Dior brýle za cca 400 € (zhruba 9 500 Kč pozn. red.), Dior prsten za 250 € (necelých 6 000 korun pozn. red.) a Dior náramek také tak přibližně za 250.

Na čí vystoupení ses na Pohodě nejvíc těšila nebo se teprve těšíš?

To nás teprve čeká a není to nikdo jiný než Central Cee.

pohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfity
Zobrazit galerii
(8)

Jano (nemá Instagram)

pohoda 2023 outfity
Zdroj: Refresher/Dorota Jedináková

Co reprezentuje tvůj dnešní outfit?

Je to stejný outfit, který nosím na Pohodu už 20 let, jelikož je extrémně pohodlný. Ten kilt je ve stylu Mela Gibsona ve Statečném srdci.

Co máš na sobě nejdražšího a kolik to stálo?

Nemám na sobě nic předraženého, ​​ale největší citový vztah mám k tomu kiltu. Dostal jsem ho od své kamarádky z Anglie před 25 lety a od té doby ho stále nosím. Stál asi 20 liber.

Na čí vystoupení ses na Pohodě nejvíc těšil nebo se teprve těšíš?

Těšil jsem se na Bena Howarda, ale jsem zklamaný. Slabý koncert, špatné ozvučení a žádná interakce s publikem. Odešel hned po show a ani se pořádně nerozloučil. Ale zato Suzanne Vega byla úžasná.

pohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfitypohoda 2023 outfity
Zobrazit galerii
(4)
Doporučeno
Udělali si festival, ale chodili jim tam lidi: Prague Rocks zklamal přístupem, co Maroon 5 a Gwen Stefani? (Reportáž) Udělali si festival, ale chodili jim tam lidi: Prague Rocks zklamal přístupem, co Maroon 5 a Gwen Stefani? (Reportáž) 22. června 2023 15:10
Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 5
Domů
Sdílet
Diskuse