Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti Favi.
13. září 2023 13:30
Čas čtení 1:47
Sponzorovaný obsah

Jak Barbie ovlivní zařízení interiérů?

Jak Barbie ovlivní zařízení interiérů?
Zdroj: Favi
ZAJÍMAVOSTI BYDLENÍ DESIGN INTERIÉRU NETRADIČNÍ BYDLENÍ
Uložit Uložené

Ať už jste viděli letošní filmovou novinku Barbie, nebo ne, vypadá to, že tenhle panenkovský svět ovlivní i ten skutečný. Data to jen potvrzují. V čem tedy Barbie kromě růžové barvy ovlivní interiérový design a náš pohled na zařízení domácnosti?

Nový trend: „Barbie core“

„Barbie core“ je pojmenování pro styl, který přenáší růžový lesk barbie světa do toho opravdového. Typickými prvky jsou růžová barva (konkrétně oficiální barbie odstín Pantone 219C), případně doplněná o podobné odstíny růžové a/nebo zlatou, ženskost a atmosféra amerických 80. let. Data ukazují, že hledání spojení „barbie core aesthetics interior“ stouplo v květnu meziročně o neuvěřitelných 1135 %. „Barbie koupelna“ a „barbie obývací pokoj“ zaznamenaly nárůst o 135 %. Je tedy evidentní, že lidé se při zařizování příbytků chtějí inspirovat světem ikonické panenky.

Fun fact: Při natáčení filmu Barbie se spotřebovalo tolik nátěrové barvy v různých odstínech růžové, že podle producentů růžová celosvětově došla.

1) Nadýchanost

Růžový koberec s vysokým vlasem, po němž je chůze naboso jako pohlazení po chodidle. Nebo křesílka, pohovky a gauče s měkkým čalouněním. Když si do nich sednete, propadnete se do příjemné látky a jen tak si hovíte. Chlupaté pantofle. Lustr z bohatě skládaného papíru či látky. K barbie core prostě tyto vzdušné a na pohled i na dotyk příjemné elementy v interiéru patří.

2) Více je více

Možná jste byli zvyklí, že méně je více. To ovšem neplatí ve světě blonďaté panenky se snad až příliš dokonalými mírami 90-60-90. Trend barbie core velí „all in“ neboli „když už, tak už“. Růžovou se nešetří – jen ať zdobí stěny, nábytek i doplňky. To samé platí i o ženskosti. Jen ať lehké záclony evokující hedvábí doplní dekorace v podobě nadýchaných per a peříček, spousty měkkých dekoračních polštářů nebo zlaté vázy. Interiér musí být přehnaný – ale ne přeplácaný.

3) Osmdesátky

I ve filmu doslova cítíte závan osmdesátých let. Pochopitelně těch amerických. Co z této doby určitě uvidíme v interiérech inspirovaných Barbie?

  • Pop-art (a jeho typické výrazné barvy)
  • Květované a batikované vzory
  • Kombinování různých křiklavých odstínů (jako u outfitů Kena a Barbie na bruslích)
  • Oválné tvary (uvidíme oválné doplňky, niky, ale i dveře nebo průchody mezi místnostmi)
  • Výrazné tapety
  • Kožené a semišové polstrování na nábytku

4) Žensky elegantní konstrukce

Už jsme si řekli, že růžovou je dobré doplnit o zlatou, případně „rose gold“. Představte si toaletní nebo konferenční stolek na subtilních zlatých nožkách. Nebo elegantní zlaté svícny a rámečky s fotkami. Vsaďte se, že daleko častěji se teď setkáte i s růžovou kuchyní (mimochodem trend letošního roku ještě před premiérou Barbie) se zlatou baterií a zlatými úchytkami.

5) Hravost

Barbie od začátku byla a vždy bude hlavně hračka. Proto i do interiérového designu přináší hravost. Může jít o nepřiměřeně výrazné doplňky (jako přehnaně velký hřeben ve filmu), které v podstatě slouží jako dekorace – třeba právě velké zrcadlo na toaletním stolku nebo výrazná křišťálová lampa. Hravost do interiéru vnesou i určitá umělecká díla (barevné obrazy, výrazná socha s nápadem) nebo třeba textilie jako koberec nebo polštáře.

Domů
Sdílet
Diskuse