Sobota 21. 4. 2018 svátek má Alexandra

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

Šíleným kostýmům Lady Gaga odzvonilo. Podívej se na její stylové outfity z poslední doby.

29. říjen 2016, 14:14

Šíleným kostýmům Lady Gaga odzvonilo. Podívej se na její stylové outfity z poslední doby.

Šílené, kontroverzní, bizarní, extravagantní, šokující. Tato přídavná jména se objevovala v titulcích snad všech článků popisujících outfity Lady Gaga od roku 2008, kdy se proslavila. Ale viděl někdo z vás Lady Gagu v poslední době? Nebudeme vám zazlívat, pokud jste ji nepoznali. Vypadá totiž „normálně“. Po tom, co se v ukazovala v šatech ze syrového masa, ke kterým samozřejmě sladila i boty ze stejného "materiálu", oblečená jako stříbrná hvězdice, v šatech z muppeta Kermita a v podivných pokrývkách hlavy všeho druhu, mysleli jsme si, že nás už nedokáže ničím překvapit.

 

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

 

A přece se tak stalo. Lady Gaga to paradoxně zvládla „normálním“ oblečením. Když říkáme normálním, myslíme tím, že na sobě neměla plyšáky, ale normální kusy oblečení jakými jsou například šaty, kalhoty a trička. (A dokonce ani jeden z těchto kousků nebyl z masa.) Nemyslíme tím normální oblečení z konfekce. To by totiž nebyla královna módních kreací, kdyby nosila normální oblečení v tomto smyslu. Její současné outity jsou promyšlené kombinace high fashion kousků, kterými může trumfnout nejednu celebritu.

 

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

 

Co se s extravagantními kostýmy stalo? Je to jednoduché, jak řekl Isaac Newton, co jde nahoru, musí jít i dolu. Po letech kdy tu nebyly boty na platformě, které by pro Gagu byly dostatečně vysoké, pokrývka hlavy, která by byla dostatečně bizarní ani jakýkoliv kousek „oblečení“ , který by byl dostatečně šokující, aby ukojil její touhu po extravaganci se zpěvačka přiklonila k - nevíme, zdali máme vůbec oprávnění toto slovo ve spojitosti s Lady Gaga použít – minimalismu. 

 

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

 

Ta stejná zpěvačka, která se královně Alžbětě II. představila v červeném latexu, se nedávno na narozeninách Tonyho Benneta se kázala ve zcela jednoduchých černých sametových šatech z dílny Brandona Maxwella, které doplnila botami na platformě od Briana Atwooda. Ačkoliv bot na extrémně vysokých platformách se stále ještě nevzdala, tyto byly elegantní a skvěle doladily minimalistický graciézní look. V bílém kostýmku s černými klopy od Toma Forda bychom ji snad ani nepoznali. První část pseudonymu americké pop star tak s tímto outfitem dostává nový význam. Je totiž opravdovou lady. A to i v celo černém rockerském looku, ve kterém se procházela po ulicích New Yorku.

 

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

 

Když se řekne kalhotový kostým představíme si většinou Hillary Clintonovou jak se v prezidentské debatě pře s Trumpem. Potom možná tak Emmu Watson, jak bojuje za práva žen, ale Lady Gagu? Tu v šatech z hovězího? No od předávání cen MTV, kde se v nich ukázala uplynulo už šest let, během kterých prošel styl zpěvačky radikální proměnou. Nyní jí můžeme vidět jak v kalhotových kostýmech, tak v elegantních sukních.

 

Konec šatům z masa: Styl Lady Gaga prošel radikální proměnou

 

Ačkoliv o sobě Lady Gaga od začátku kariéry mluvila jako o milovnici módy, na ulicích to do teď nebylo až tak znát. Je jasné, že kdyby k módě neměla blízko, nikdy by nedokázala svět svými často šílenými,  ale promyšlenými kreacemi tak oslovit. A tak moc se zapsat do povědomí lidí. i když se její výstřední kostýmy mohly zdát šílené a zvolené náhodou a pouze s jediným cílem šokovat, vždy na nich pracoval tým významných návrhářů a Gaga měla tak k vysoké módě vždy přístup z první ruky. Jedním z nejvýznamnějších návrhářů, který se staral o Gagy image byl Alexander McQueen, který má na svědomí také kostýmy ke klipu Bad Romance. Stejně jako v případě návrháře, byla i Gagy na první pohled prvoplánová touha šokovat rafinovanou strategií, která v obou případech vycházela na jedničku. 

 

 

I co se klipů týče, tak Lady Gaga masivně ubrala na zvrhlosti. Její nejnovější klip k písničce Perfect Illusion je oproti kontroverznímu klipu Bad Romance zcela minimalistický. A to i co se oblečení týče, má v něm šortky a tričko. Ano slyšíte správně, žádné šaty z plyšáků, bublin ani masa. Prostě šortky a tričko!

 

 

Co na radikální proměnu Gagy říkáte? Měli jste ji rádi především kvůli kontroverzním módním kreacím, nebo se vám více líbí nyní? 

 

Pro více informací ze světa módy sleduj Restyler.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
YuHeda29. říjen 2016, 21:55

Nezmenila len štýl obliekanie, ale aj štýl hudby. :)

17 Odpovědět · Nahlásit
avatar
boha_jeho29. říjen 2016, 17:20

preco som si myslel ze umrela ? hm

-24 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější