Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
24. listopadu 2016 16:51
Čas čtení 0:00
johnnybravo

Našel iPhone na dně dříve zamrzlého jezera a zjistil, že stále funguje. Vypátrat se mu podařilo i původního majitele

ZAJÍMAVOSTI IPHONE
Uložit Uložené

Daniel nevěřil, že se mu mobil podaří oživit.

Michael Guntrum se před více než rokem a půl vydal zarybařit na zamrzlé jezero a co čert nechtěl, vypadl mu jeho iPhone a zdálo se, že navždy skončil na dně jezera, kam se mu pro něj rozhodne jít nechtělo. Michaelovi se sice podařilo chytit rybu, jenže mobil mu sklouzl a spadl přímo do vysekané díry, po čemž už věděl, že se se svým smartphonem musí rozloučit. Osud to však zařídil tak, že jezero Kyle Lake skončilo na konci minulého roku vypuštěné a zvědaví lidé z celého okolí chodili prohledávat pozůstatky toho, co v něm kdysi leželo.
 
Skutečnost, že na dně jezera mohl ležet nějaký poklad přitáhla i Daniela Kalgrena, který se po jeho bývalém dně nedávno procházel se svým detektorem kovů a najednou zůstal překvapen, když objevil iPhone v oranžovém obalu. Mobil ležel pod několika centimetry bahna, ale detektoru se ho podařilo zachytit a Daniel si svůj úlovek vzal domů, kde ho důkladně očistil. Na internetu již mnohokrát četl mýty o tom, jak dokáže pobyt v rýži dostat zatopenou elektroniku zpět do dobré kondice, a tak iPhone nechal celé dva dny ležet v krabičce. Neměl s ním žádné výrazné plány a jen chtěl vyzkoušet, zda se mu ho skutečně podaří zapnout. Podařilo se to po dvou dnech a když Daniel v kontaktech narazil na pravděpodobné číslo majitele, poslal mu tam fotku uloveného mobilu a Michael nevěřil vlastním očím. Daniel se tedy rozhodl, že mu mobil pošle poštou a Michael ho už i plánuje dát své matce. Věří, že telefon mu zachránila nejen jeho konstrukce, ale i speciální oranžový obal s názvem OtterBox. Michael tedy nepřestává být věrný značce Apple a jak sám poznamenal, tento příběh ho v tom jen podpořil.

Našel iPhone na dně dříve zamrzlého jezera a zjistil, že stále funguje. Vypátrat se mu podařilo i původního majitele
Zdroj: Daniel Kalgren
Našel iPhone na dně dříve zamrzlého jezera a zjistil, že stále funguje. Vypátrat se mu podařilo i původního majitele
Zdroj: Daniel Kalgren
Domů
Sdílet
Diskuse