Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 4. 7. 2020 svátek má Prokop

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
5
Adam Smeták
Jakub Hvozdovič
Daniel Michalík
15. leden 2017, 17:54
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 nejočekávanějších hororů roku 2017, které nás buďto posednou, nebo vyděsí svou mrazivou atmosférou

Jak tomu už bývá zvykem, i tentokrát jsme si pro vás připravili souhrn těch nejzajímavějších hrdlo svírajících žánrovek přicházejících do kin v průběhu roku.

Adam Smeták
Jakub Hvozdovič
Daniel Michalík
15. leden 2017, 17:54
10 nejočekávanějších hororů roku 2017, které nás buďto posednou, nebo vyděsí svou mrazivou atmosférou
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Filmkultový prosinec a leden se opět nese v duchu rekapitulování či představování projektů nového roku. Už jsme si představili ty nejočekávanější kousky v článcích zde a zde a rozhodně nesmíme zapomenout ani na horory, které v uvedených odkazech nenajdete. Věnovat se jim budeme samostatně v tomto příspěvku a vězte, čeká nás pár kvalitních počinů například z dílny Ridleyho Scotta, M. Night Shyamalana, Jamese Wana, ale i jiných, méně známých tvůrců. Rok 2017 se bude nést převážně v duchařském směru a my jsme připraveni se bát. Deset nejlepších počinů z toho předešlého jsme si shrnuli v tomto příspěvku a dnes vám přinášíme desítku dalších. Tak se tedy na seznam jednotlivých snímků pojďme podívat blíže.

 

1. Split (režie: M. Night Shyamalan, 19. ledna 2017)

Hororový rok v našich kinech odstartuje ve znamení pořádného psychologického teroru. Split má v rukou nešťastník M. Night Shyamalan, kterého můžete znát díky filmům jako Šestý smysl, Vesnice či Vyvolený, ale bohužel i záležitostí jako Poslední vládce větru. První ohlasy však říkají, že „Shama Lama Ding Dong“ je zpět a ve velmi dobré formě. Samotný Split vypráví příběh psychicky nemocného člověka (James McAvoy), trpícího disociativní poruchou identity. V jeho hlavě žije 23 různých osob a bohužel ani jedna z nich neplánuje pustit na svobodu tři unesené dívky (Haley Lu Richardson, Jessica Sula, Anya Taylor-Joy) žijící v jeho sklepě. Příjemně vypadající start do hororového roku, co myslíte?

 

 

2. Rings (režie: F. Javier Gutiérrez, 2. února 2017)

O kvalitách amerického remaku originálního japonského Ringu pochybuje asi málokterý fanoušek a v našem žebříčku nejlepších hororů  tohoto století si dokonce vybojoval první příčku. A to nejen díky skvělé Naomi Watts, hudbě od Hanse Zimmera, ale zejména díky skvělému scénáři, kameře a dokonale mrazivé atmosféře, která dokázala v divákovi rezonovat ještě dlouho po filmu. Druhý díl už jen tak tak zachraňovala krásná Naomi a všechen dojem byl ten tam. Napravit se to již zanedlouho pokusí pokračování, jehož děj se bude odehrávat 13 let po poslední části a bude na předchozí části navazovat. V hlavní roli bude Julia (Matilda Lutz), která obětuje sebe aby zachránila svého přítele Holta (Alex Roe) a přitom objeví, že existuje film ve filmu, kterého si nikdo předtím nevšiml. Doufáme, že to dopadne minimálně tak dobře jak slibuje nejnovější trailer.

 

 

3. A Cure for Wellness (režie: Gore Verbinski, 16. února 2017)

Trailer k novince od Gora Verbinskiho k nadějné hororovce přišel jako blesk z čistého nebe. A protože dobrých hororů není nikdy dost a režisér tohoto projektu již dříve dokázal, že v tomto žánru umí chodit, nemůžeme se těšit více. Záběry nám totiž odhalují neodolatelně mrazivou atmosféru švýcarského léčebného komplexu, kam se vydá mladý inženýr Dan DeHaan. Brzy mu dojde, že s tajemným lázeňským komplexem není něco v pořádku a když už pomalu začne objevovat jeho tajemství, je diagnostikován se stejnou psychickou poruchou, kterou trpí pacienti záhadného léčebného centra zapomenutého kdesi v horách. Nalákat by vás mohl i rating R a zejména pak již zmíněný geniální trailer.

 

 

4. Get Out (režie: Jordan Peele, 24. února 2017 - USA)

Pokud máte rádi inteligentní a ostrý humor, určitě vám bude známé seskupení z Comedy Central, Key and Peel. Proč zmiňuji tuto komediální dvojku v článku o očekávaných hororech? Neboť právě druhý jmenovaný se rozhodl natočit nervy drásající kratochvíli se stylem jemu vlastním. Afroameričan Daniel Kaluuya (Sicario, Black Mirror) se se svou bělošskou přítelkyní Allison Williams (College Musical) vydá v rámci nové úrovně vztahu za jejími rodiči. Podivné chování nejprve připisuje nervozitě z mezirasové vztahu, ale později zjišťuje, že je za tím něco mnohem horšího. Film bohužel nemá stanovenou CZ/SK premiéru, ale šílený trailer nám prostě nedovolil ho nezmínit. Pokud se tedy budete v průběhu února nacházet v USA, určitě okuste návštěvu tamního kina.

 

 

5. Alien: Covenant (režie: Ridley Scott, 18. května 2017)

Článek o nejočekávanějších hororech roku 2017 se prostě nemůže obejít bez zmínky kultovního strašidelného sci-fi jménem Alien, konkrétně jeho přírůstku s podtitulem Covenant. Děj se bude točit kolem stejnojmenné kolonizační lodi, která na cestě k odlehlé planetě na vzdálené straně galaxie objeví něco, o čem si myslí, že je nezmapovaný ráj. Ve skutečnosti však jde o temný, nebezpečný a nehostinný svět. Ridley nám slibuje návrat ke kořenům, které nám v mládí způsobily nemalé noční můry a podle prvního traileru to vypadá tak, že svá slova naplnil. Již v květnu se o tom budeme moci přesvědčit na vlastní kůži. Do té doby ale můžete sledovat toto vlákno, ve kterém vás pravidelně zásobujeme „mimozemskými“ novinkami.

 

 

6. Annabelle 2 (režie: David Sandberg, 10. srpna 2017)

Řekněme si to na rovinu. Originální film o panence Annabelle se sotva udržel na bodu průměru. Snímek pod velením Johna R. Leonettiho nepřinesl do žánru nic nového a nedokázal ani navodit pořádnou duchařskou atmosféru. Proč se pak tvůrci rozhodli pro pokračování? Rozpočet činil jen 6,5 milionu dolarů a počin samotný si vydělal neskutečných 256 milionů. To je tedy pořádný rozdíl. Určitě nás potěšilo jméno Davida Sandberga, nováčka, který se postaral o celovečerní zpracování Lights Out. Naděje na úspěšnější pokračování zde tedy stále je. Příběh se bude točit kolem tvůrce panenek a jeho manželky, jejichž dcera tragicky zahynula před dvaceti lety. Rozhodnou se k sobě vzít jeptišku a pár dětí ze zdevastovaného sirotčince. Muž mezitím vytvoří zlomyslnou Annabelle a vy už víte, kam to bude celé směřovat. Podotýkáme, že jde o prequel k jednotce. Amen, jsme zvědaví, ale naše očekávání jsou na minimu.

 

 

7. It (režie: Andrés Muschietti, 7. září 2017)

Král psaného hororu Stephen King v roce 1986 vydal jedno ze svých nejhodnotnějších děl. Více než tisícistránková kniha o vraždícím klaunovi se stala hitem, později kultovní záležitostí a filmové zpracování na sebe dlouho nenechalo čekat. Už v roce 1990 jsme se dočkali televizního filmu, který měl své kvality, ale i neduhy. A nyní, o 27 let později, se dočkáme celovečerního remaku. Nakonec bude film rozdělen na dvě části, přičemž ta druhá má naplánovanou premiéru v roce 2018. V první, letošní části budeme svědky party sedmi dětí, které se budou muset postavit zlé kreatuře vystupující v podobě klauna, jež využívá největších fóbií svých nepřátel, aby je zlomila. Druhá část se pak bude odehrávat o desítky let později a představí nám partu přátel již v dospělosti a jejich úkolem bude se znovu spojit kvůli konečnému zúčtování se zlem. Datum premiéry se blíží a s ním společně i nervozita, jak to celé dopadne. Skvěle zní i ohlášený rating R, no a jak bude samotný hlavní záporák vypadat, si můžete prohlédnout tady.

 

10 nejočekávanějších hororů roku 2017, které nás buďto posednou, nebo vyděsí svou mrazivou atmosférou

 

8. Friday the 13th (režie: Breck Eisner, 12. října 2017)

Bohužel ne každé pokračování/remake má vydlážděnou snadnou cestu produkcí. Důkazem toho je například další zářez do světoznámého zabijáka s hokejovou maskou Jasona Voorheese. Ten si prošel vícenásobnými odkladu, ale vypadá to tak, že koncem roku se skutečně dostane do světových kin. Zajímavostí je, že i když ho natáčel Breck Eisner, známý například nemastným neslaný fantasy The Last Witch Hunter, scénář zajistili šikovní Nick Antosca (pár epizod Hannibala) a Aaron Guzikowski (Prisoners). Je tedy šance, že dostaneme dobře napsaný návrat ke klasice?

 

10 nejočekávanějších hororů roku 2017, které nás buďto posednou, nebo vyděsí svou mrazivou atmosférou

 

9. Saw: Legacy (režie: Michael Spierig a Peter Spierig, 26. října 2017)

Od posledního dílu originální, avšak uměle natahované filmové série, uběhlo již neuvěřitelných sedm let. Saw 3D měl být závěrečný díl a měl být rozdělen na dva filmy. To však studio Lionsgate Films po prodělečném šestém dílu nepovolilo, a tak jsme se dočkali pouze jednoho snímku, který nám nabídl více otázek než řešení. A tak se po letech možná dočkáme řešení. Velký časový odstup mezi posledním dílem a tím nadcházejícím je vysvětlován tak, že scénáristé (Josh Stolberg a Pete Goldfinger) potřebovali dostatek času, aby napsali dostatečně kvalitní scénář. Tak doufejme, že se jim to podařilo. S jistotu můžeme potvrdit, že se vrátí postava Jigsawa (Tobin Bell), a to i přesto, že mezi živými není už od třetího dílu. Na place dokonce kdosi zachytil jeho vykopanou rakev. Na další informace k ději si ještě počkáme, avšak pevně doufáme, že nový díl sérii opráší a dá jí nový a zábavný kabát.  

 

 

10. Insidious: Chapter 4 (režie: Adam Robitel, 23. listopadu 2017)

Kdo by to byl řekl, že se hororová série od Jamese Wana takto rozroste. Wan se po prvních dvou filmech odebral k jiným projektům a režisérskou židli nabídl jiným tvůrcům. Zatímco o třetí kapitolu se postaral talentovaný Leigh Whannell (scenárista všech částí), čtyřku přebírá méně známý Adam Robitel (The Taking of Deborah Logan). Děj se bude odehrávat těsně poté, co Elise, Specs a Tucker vytvořili firmu zkoumající paranormální jevy s názvem Spectral Sightings. Podle informací by se měla trojice vydat do Nového Mexika, rodného města Elise, kde poznají její entitou terorizovanou rodinu. Obsazena byla i herečka, která ztvární Elise v náctileté věku a se scenáristickou podporou od Whannella by to nemělo dopadnout vůbec špatně, i když kvalita série posledním dílem trochu klesla. Nebude nouze ani o temnou The Further a my věříme, že zůstaneme spokojeni a vystrašeni.

 

 

To samozřejmě není všechno. Rok 2017 má připravených několik projektů, které nás mohou velmi snadno překvapit (například remake Suspirie či Maniac Copa, které však ještě nemají stanovený přesný release date). Věříme, že budeme svědky pořádných duchařských a krvavých příběhů majících potenciál nahnat nám pořádnou husí kůži. Na který z uvedených filmů se těšíte nejvíce? Zahlasujte v anketě níže.

Ktorý z uvedených hororov si vás získal najviac?
Insidious: Chapter 4
626 hlasů
Annabelle 2
744 hlasů
Saw: Legacy
622 hlasů
Rings
286 hlasů
It
660 hlasů
A Cure for Wellness
136 hlasů
Split
359 hlasů
Alien: Covenant
429 hlasů
Friday the 13th
204 hlasů
Get Out
230 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Tagy: horor
Ohodnoť článek
352
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.