Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. ledna 2017 22:16
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

IKEA v Praze otevřela svůj bazar. Každý tam může vrátit život svému nepotřebnému nábytku

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

IKEA v Praze zachraňuje použitý nepotřebný nábytek.

Švédský gigant IKEA opět ukázal svoji lidskou tvář, vyslyšel své zákazníky a otevřel v Praze první bazar nábytku. Každý, kdo má doma použité zboží této značky a dále ho nevyužívá, ho může prodat přímo u nich. Projekt s názvem Druhý život nábytku je zatím dostupný pouze na pobočce ve Zličíně, firma ho ale hodlá v případě úspěchu rozšířit i dál.

Postup prodeje je naprosto jednoduchý. Stačí na webu vyplnit formulář, poslat fotky a zaměstnanec v Ikee posoudí, zda je nábytek prodejný a za jakou cenu ho odkoupí. Zboží pak už jen stačí odvézt (případně za 300 korun nechat odvézt) do zličínské pobočky, kde Ikea zaplatí formou kreditů na další nákup. Dál ho pak prodává za stejnou cenu, jako ho koupila.

IKEA v Praze otevřela svůj bazar. Každý tam může vrátit život svému nepotřebnému nábytku
Zdroj: Wikimedia Commons/Kirakiraouji

Pokud je nábytek poničený, firma se postará o opravu. Kvůli tomu také nevykupuje nábytek jiných značek, protože k opravám jsou často potřeba i nové náhradní díly. Těch má IKEA ve skladu pochopitelně obrovskou zásobu, a pokud někdo chce prodat např. židli s poškozenou nohou, není problém ji po předchozím odsouhlasení opravit.

Bazar bere skoro všechno – pohovky, křesla, knihovny, židle a stoly, rámy postelí, zrcadla i zahradní nábytek v dobrém stavu tam může každý pohodlně prodat. Nechtějí jen matrace, kuchyňské desky, osvětlení a textil. Služba je zcela zdarma, doklad o zakoupení zboží není nutný.

IKEA dle jejich slov nechce konkurovat jiným bazarům ani z prodeje profitovat. „Naším cílem je minimalizovat odpad a prodlužovat životnost nábytku IKEA, nikoliv generovat zisk. Vnímáme ji jako servis pro naše zákazníky, kteří k nám chodí pravidelné nakupovat,“ uvádí v informacích pro zákazníky.

Nápad oficiálního IKEA bazaru poprvé použili v Belgii a Španělsku. Společnost se dlouhodobě snaží o udržitelnost rozvoje a prodlužování životnosti jejich výrobků. Nyní se chce ještě více věnovat zaškolování zákazníků tak, aby jim zboží vydrželo co nejdéle, mohli jej sdílet s ostatními a třeba i nadále prodávat.

Domů
Sdílet
Diskuse