Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. února 2017 v 10:46
Čas čtení 0:00
Richard Balog

Užijte si dokonalý výhled na zasněžené sjezdovky a krásy přírody z rozhledny na Moravě

KULTURA
Uložit Uložené

Zdá se, že Češi jsou odborníky i na vyhlídkové věže.

Není tomu až tak dávno, co jsme vám ukázali vyhlídkovou věž z Dolní Moravy připomínající horskou dráhu a dnes vám „naservírujeme“ další skvostnou rozhlednu. A opět z České republiky. I tentokrát pobudeme na Moravě, ale přesuneme se do Velkého Meziříčí, kde si tamní Ski klub nechal navrhnout 36 metrů vysokou dominantu s nezaměnitelným výhledem. 

Místní sjezdovky dokáží od roku 2015, kdy byl projekt finální zrealizován, přilákat i nelyžaře, kteří kromě trávení času v bufetu mohou okusit danou „adrenalinovou“ atrakci. Stavba, jejíž vzhled ve vás může evokovat obrovské točivé schodiště z historických budov či velkých knihoven, je zakryta do sněhobílé přikrývky a vypadá fantasticky. Za celou parádou stojí nesmírně šikovní architekti zastupující Studioacht a to je samo o sobě zárukou kreativity a kvality. 

Samotná vyhlídková věž (podle správnosti názvu rozhledna) je situována na samém vrcholu Ski areálu Fajtův kopec v přímém sousedství s horní stanicí lanové dráhy. Celý projekt tvoří dva oddělené celky, a to jednopodlažní podnož, ve které se nachází návštěvnické centrum, půjčovna turistických, respektive sportovních potřeb, toalety a technické zázemí. Druhým celkem je samozřejmě věž. Na naše končiny opravdu unikátní dílo se může pyšnit ocelovou konstrukcí s protisměrně se točícím sloupy a pevným statickým základem. Návštěvníkům tak nehrozí žádné přímé nebezpečí pádu, tedy, pokud nebudou až příliš zvědaví... Lepší představu byste si už ale měli utvořit díky skvělým záběrům od Alexandry Timpau.

„Rozhledna nabízí nejen výhled na město, malebnou krajinu Českomoravské vrchoviny, Žďárské vrchy na severozápadě, Drahanskou vrchovinu na východě, ale také je možné spatřit až 50 km vzdálené věže Dukovan na jihovýchodě a za dobrých klimatických podmínek i pohled do Rakouska.“

Pokud víte i o jiných architektonických nebo designérských studiích z našich končin, které také stojí za pozornost širšího publika, neváhejte a pošlete nám tip na e-mailovou adresu uvedenou v profilu výše. Děkujeme vám za podporu!

Domů
Sdílet
Diskuse