Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. února 2017 19:15
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Nejdražší vilu v Česku si můžete pořídit za více než 400 milionů korun. Má 5 pater a nabízí úchvatný výhled na Prahu

KULTURA ČESKO
Uložit Uložené

Zakladatel sítě bazarů AAA Auto prodává svoji vilu v pražské Troji. Nabízí rozlehlou zahradu, basketbalové hřiště, pět podlaží, pět ložnic a taky senzační výhledy.

Pražská čtvrť Troja je prestižní rezidenční lokalitou, kterou jakožto vyhlášené místo pro luxusní bydlení vyhledávali úspěšní podnikatelé a továrníci už ve 20. letech minulého století. Podobný příběh je spjatý i s majestátní vilou, kterou si na tamním svažitém a členitém pozemku nechal zhruba před deseti lety vybudovat australský podnikatel Anthony Denny, zakladatel známé sítě bazarů AAA Auto. Nadčasová stavba zde nahradila původní dům postavený roku 1900, který byl již ve velice špatném stavu, nyní však nadstandardně zařízená vila hledá nového majitele, jelikož ten stávající se rozhodl svůj kus ráje na Zemi prodat. Případný zájemce si přitom bude muset připravit alespoň 15 milionů eur (~405 milionů korun), za které výměnou dostane takřka vše, co by si jen člověk ve svém domě mohl přát. 

Nejdražší vilu v Česku si můžete pořídit za více než 400 milionů korun. Má 5 pater a nabízí úchvatný výhled na Prahu
Zdroj: Czech Republic Sotheby’s International Realty

Rezidence Troja, jak byla opulentní stavba pojmenovaná, nabízí obytnou plochu o výměře tisíc metrů čtverečních a rozkládá se celkem na pěti podlažích, díky čemuž dokáže z teras a balkonů poskytnout nádherné výhledy na Prahu, jenž se rozkládá pod ní. Součástí pozemku je taky téměř hektarová zahrada s vlastním basketbalovým hřištěm, ale samozřejmě zde nechybí ani desítky vzrostlých stromů a keře vinné révy. Vila se může pochlubit i vyhřívanou příjezdovou cestou, která se line k deseti parkovacím místům a dvěma garážím. 

Doporučeno
„Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra „Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra 27. května 2024 9:30

S kouzelným exteriérem jde pochopitelně ruku v ruce i rovněž dechberoucí interiér. V něm byste kromě jiného našli například pět ložnic či pokoje s vyhřívanými mramorovými podlahami, nábytkem na míru či domácím kinem. Pro maximální pohodlí mohou obyvatelé vily navíc využívat extrémně tichý výtah, relaxovat ve wellness se saunou a párou, bazénkem vybaveným protiproudem a stejně tak budou mít možnost si po těžkém dni protáhnout svaly ve fitness

Rezidenci Troja má ve své nabídce realitní kancelář Czech Republic Sotheby’s International Realty, které se již stihlo ohlásit několik prvních zájemců. Zatím není jasné, zda dům poslouží jako zázemí některé společnosti nebo snad jako sídlo zahraniční ambasády. Jisté je jen to, že budoucí majitel klíčků se zde bude mít vskutku jako v pohádce. Co na luxusní vilu říkáte vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse