Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
20. června 2017 16:54
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Další zvrat v kauze Brno vs. Uber. Zákaz dál platí, mluvčí soudu popletl kauzy

ZAJÍMAVOSTI BRNO ČESKO
Uložit Uložené

Uber bohužel dál v Brně nesmí jezdit.

Médii dnes otřásla zpráva, že americký přepravce Uber opět může jezdit v Brně, kde mu to v polovině dubna zakázal krajský soud, podle kterého je poskytování této služby v rozporu s právními předpisy České republiky. České televizi to přímo potvrdil mluvčí soudu Vladimír Lichnovský s odkazem na Vrchní soud v Olomouci, který tak měl údajně dnes rozhodnout a předběžné opatření zrušit. O pár hodin později se však stalo něco, co zklame spoustu fanoušků Uberu. Mluvčí zprávu totiž dementoval, protože si omylem zaměnil podobné kauzy. Médiím tedy předal zcela irelevantní zprávu.

Zákaz Uberu v Brně tak stále platí. Podle mluvčího šlo pouze o tzv. "malé předběžné opatření" týkající se jen jedné flotily Jakuba Dümlera. Nezbývá nám nic jiného, než dál doufat, že se soud rozhodne o zrušení tohoto zvláštního zákazu a brzy se budeš moct zase tímto přepravcem svézt.

REFRESHER bude kauzu sledovat dál.

Domů
Sdílet
Diskuse