Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. července 2017 v 13:14
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Čeští studenti ČVUT vyvinuli glukometr, který pomáhá dětem s cukrovkou. Z USA si přivezli prestižní cenu ze soutěže pořádané Microsoftem

TECH ČESKO
Uložit Uložené

Mladí nadějní studenti vyhráli prestižní mezinárodní cenu.

Svým vynálezem porazili 54 týmů z různých koutů světa. Mladí studenti pražského ČVUT získali první místo v soutěži Imagine Cup, který pořádá Microsoft. Jde o první vítězství České republiky v této redmondské soutěži a mladí talentovaní studenti Barbara Suchanová, Marek Novák a Tomáš Pikous získali ocenění v hodnotě 250 tisíc dolarů (5,5 milionu korun).

Projekt X.GLU má diabetikům pomáhat s jejich onemocněním. Jeho cílem je zjednodušit kontrolu nad cukrovkou a míří především na malé děti, kterým ještě chybí disciplína, což jim může způsobovat problémy.

Zařízení X.GLU je nejmenší glukometr na světě a využívá ultralehký senzor, díky kterému má pacient o svém onemocnění přehled. Je propojen s aplikací na chytrém telefonu, do kterého okamžitě přenáší naměřená data, která pak přes cloud může zpřístupnit např. lékaři.

Přejeme studentům další úspěchy!

Čeští studenti ČVUT vyvinuli glukometr, který pomáhá dětem s cukrovkou. Z USA si přivezli prestižní cenu ze soutěže pořádané Microsoftem
Zdroj: www.xglu.cz
Domů
Sdílet
Diskuse