Sobota 16. 12. 2017 svátek má Albína

hledej na refresheru

Smutná tečka na závěr kariéry. Usain Bolt se během svého posledního závodu nešťastně zranil

Nic to však nemění na tom, že Usain Bolt je legenda běhu, atletiky a sportu celkově a jeho úspěchy mu už nikdo nevezme.

13. srpen 2017, 0:17
zdroj: time.com
13. srpen 2017, 0:17

Jamajský sprinter Usain Bolt je obrovský pojem. Na olympiádě v Pekingu vyhrál zlato v běhu na 100 metrů, 200 metrů a také ve štafetě, svůj zlatý hattrick zopakoval o čtyři roky později v Londýně a loni v létě jsme byli svědky jeho dalšího představení, když tento úspěch zase jednou zopakoval. Navíc se pyšní i ve všech třech disciplínách světovým rekordem a i proto ho mnozí považují za nejlepšího atleta historie. Jak se ale říká, všechno má svůj konec a poslední dny to platilo i pro jamajského sympaťáka, který se loučil se svou kariérou. A to ne zrovna tím nejlepším způsobem.
 
Jak již víte, před pár dny se mu nepodařilo rozloučit se svou oblíbenou stovkou ziskem zlaté medaile, když skončil až na třetím místě. Na mistrovství světa v Londýně jsme však čekali, že své dvanácté zlato z MS (celkově má ​​na kontě z MS ještě dvě stříbra a jeden bronz) přidá ve štafetě na 4x100 metrů, ale ani tentokrát se nekonalo velkolepé rozloučení. Usain Bolt se totiž během závodu zranil a jamajská čtveřice tak neměla žádnou šanci. A přestože vyhráli domácí Britové, fanoušci na stadionu byli jistě i mírně zklamání, protože Boltovi a jeho družině přál medaili snad každý. Nic to však nemění na tom, že Usain Bolt je legenda běhu, atletiky a sportu celkově a jeho úspěchy mu už nikdo nevezme. Děkujeme za všechno!

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 3 komentáře
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
ayyy13. srpen 2017, 11:31

stal pravidelne na stupni vitazov pred zaplnenym stadionom ked mu na krk vesali to zlato.. o com to je tieto dopingove nalezy s odstupom rokov, co to je za pocit ked niekomu na to pridu a domov ti poslu po par rokoch medalju, lebo za posunu zo 4. na 3. miesto? mne by to uz bolo asi jedno

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ayyy13. srpen 2017, 11:55

chcel som reagovat na Leumasa, ale nejako som to missclickol

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Leumas13. srpen 2017, 10:33

"a jeho úspechy mu už nikto nezoberie"

Čo takto dopingový nález s odstupom času?

-2 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa