Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 30. 5. 2020 svátek má Ferdinand

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
2
Jakub Paulík
21. říjen 2018, 14:27
Čas čtení: 4:29
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři

Které filmové dítě je podle vás nejhrůzostrašnější?

Jakub Paulík
21. říjen 2018, 14:27
Čas čtení: 4:29
10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři
Zdroj: Warner Bros. Entertainment
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Děti umí být občas pořádně nepříjemné a rodiče by o tom mohli říci své. Největší zlo však ve světě páchají spíše dospělí. A podobně je tomu i ve filmech.

 

Existují ale výjimky, které dokazují, že dokonce i děti dokáží svým jednáním nadělat pořádné nepříjemnosti. Ty filmové dokázaly v lepších případech okolní postavy vyděsit, ale někdy i brutálně zavraždit.

 

10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři

 

Santi – The Devil's Blackbone (2001)

 

Guillermo del Toro (Faunův labyrint, The Shape of Water) nás v mysteriózním hororu The Devil's Backbone zavedl do období španělské občanské války.

 

Hlavní postavou snímku byl 10letý chlapec Carlos, který se po otcově smrti dostal do sirotčince Santa Lucía.

 

Na tomto opuštěném a nehostinném místě poznává ducha zavražděného chlapce Santiho. První Carlosovo setkání se Santim nebylo moc příjemné jak pro něj, tak ani pro diváky. Vždyť posuďte sami.

 

 

Esther – Orphan (2009)

 

S malou Esther něco není v pořádku. Kam toto démonicky působící holčička přijde, tam se dějí tragédie. Její poslední adoptivní rodina zemřela při požáru, a tak se Esther opět ocitne v sirotčinci.

 

Z něho ji dostanou manželé Kate a John. Její adoptivní matka, kterou si mimochodem zahrála Vera Farmiga alias paní Warrenová z The Conjuring, si jako první začne všímat zla obklopujícího její novou dceru.

 

Výkon Isabelle Fuhrman v roli Esther byl ve své době oceněn kritiky. Pokud jste tuto hororovou lahůdku už viděli, níže přiložená scéna vám připomene závěrečné rozuzlení, které stojí opravdu za to.

 

 

Tomás – Sirotčinec (2007)

 

Španěl J. A. Bayona známý díky režírování nového Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) v roce 2007 natočil komorní hororový snímek Sirotčinec. Ano, už při třetím filmu se do našeho seznamu dostává sirotek. Zdá se, že osiřelé děti dokáží v lidech vzbuzovat hrůzu.

 

V příběhu snímku se Laura se svým manželem Carlosem a adoptivním synem Simonem vrací do bývalého sirotčince. Chlapec si však na místě nemá s kým hrát, a tak si začne ve své fantazii představovat imaginární kamarády.

 

V těchto představách poznává i tajemného Tomáse s maskou, která skrývá jeho zjizvenou tvář. Otec synovým představám nedůvěřuje, ale Laura začíná postupně zjišťovat, že určitě nejde o výplod bujné dětské fantazie.

 

 

Pazuzu (Regan MacNeil) – The Exorcist (1973)

 

Od strašidelných filmů 21. století se na chvíli zastavíme u staré dobré klasiky The Exorcist. Ta v roce 1974 získala Oscara v kategoriích adaptovaný scénář (William Peter Blatty) a mix zvuku.

 

V oceněních ji ale mimořádně poctily i Zlaté glóby, kde snímek získal sošky za nejlepší film (drama), nejlepší režii (William Friedkin), nejlepší herečku ve vedlejší roli (Linda Blair) a opět nejlepší scénář.

 

Oceněná Linda Blair si ve snímku střihla roli mladé Regan Macneil, kterou v příběhu posedl démon Pazuzu. Ten je v babylonské mytologii považován za krále démonů větru a syna boha všeho zla Hanbiho.

 


Tošio Saeki – Ju-on: The Grudge (2002)

 

The Grudge můžeme v našich končinách znát i pod názvem Nenávist. Pokud patříte mezi fanoušky hororu, je možné, že jste viděli některé z jeho asijských částí, ale taktéž i americký remake.

 

Tak či onak jste se ale dozajista setkali s malým Tošiem, který vydával podivuhodné kočičí zvuky. Tošiovu matku v sérii představovala po zemi se plazící a hrůzostrašná Kajako.

 

Jeho postava byla originálním nápadem režiséra Takašiho Šimizy. Během několika dílů z filmové série se role Tošia ujalo hned několik dětských herců. Ve všech případech měli ale společné rysy – strašidelný pohled a bledou pleť.

 

 

Damien – The Omen (1976)

 

Po Exorcistovi se vracíme k hororové klasice The Omen, za kterou získal skladatel Jerry Goldsmith Oscara. A právem.

 

Pokud má být na snímku Richarda Donnera něco hrůzostrašnějšího než malý chlapec Damien či všudypřítomná atmosféra zla, rozhodně jsou to ďábelské tóny Jerryho Goldsmitha.

 

Do děje i tentokrát vstupuje sirotek, která může být nebezpečnější, než se na první pohled zdá. Adoptivní syn Damien kolem sebe rozsévá viditelné stopy zla.

 

Těch si později začne všímat i jeho otec, americký velvyslanec Robert Thorn, a proto se snaží vyhledat rady místního kněze. Kdo mu však může pomoci v boji proti samotnému ďáblu?

 

 

Samara – Kruh (2002)

 

Americký remake japonského hororu Kruh lze právem označit za jeden z nejznámějších a podle všeobecného mínění i jeden z nejpůsobivějších hororů 21. století.

 

Podle legendy existuje jakási vražedná videokazeta, po jejímž zhlédnutí vám tajemný hlas v telefonu oznámí, že za 7 dní zemřete. Racionálně smýšlející reportérka Rachel této pohádce nechce věřit, a proto si obávanou videokazetu bez obav pustí.

 

Na televizor se kromě ní ale díval i její syn. Hrozivý hlas prostřednictvím telefonu novým obětem řekne, že za 7 dní zemřou. Později zjišťujeme, že hlavním „antagonistou“ celého příběhu je holčička jménem Samara.

 


Eli – Let the Right One In (2008)

 

Strašidelné drama s hororovými prvky od Švéda Tomase Alfredsona diváky zavedlo do zasněžené Skandinávie. V podstatě by se dalo říci, že jde o upírské hororové drama, ale určitě nečekejte žádný Twilight.

 

Let the Right One In je pomalým a napínavým příběhem o dvojici malých dětí, z nichž je jedno ve skutečnosti mnohem starší, než vypadá.

 

Eli svému 12letému kamarádovi v průběhu děje nechtěně odhalí pravou tvář. A kdo je vlastně Eli? Dítě i dospělá osoba, nevinné dívka i krvelačný vrah. Její kamarád Oskar je zpočátku vystrašený, ale postupně přijímá Eli takovou, jaká je. Časem mezi nimi začne vznikat zárodek prapodivné lásky.

 

 

Gage Creed – Pet Sematary (1989)

 

I don't want to be buried in a Pet Sematary, I don't want to live my life again. Tak zní refrén známé skladby od americké punkové kapely Ramones, která patří mezi favority autora knižní předlohy Stephena Kinga.

 

Text písně mluví v tomto případě sám za sebe, protože hororová adaptace Pet Sematary nás zavede ke zmiňovanému hřbitovu domácích zvířat, kde mrtvoly získávají druhý dech.

 

Tímto způsobem je oživen i malý Gage. Po vzkříšení se ale milé děťátko mění v bezcitného zabijáka. P. S. – Pozor, velmi rádo kouše do krku.

 


Michael Myers – (Halloween) 2007

 

Rob Zombie se v roce 2007 pokusil oživit prachem zapadlou hororovou sérii Halloween. První experiment sice nebyl nejhorší a některé diváky i potěšil, ale určitě nelze hovořit o žádné perfektní hororové zábavě.

 

Nejnověji se do příběhu Michaela Myerse pokusí už zanedlouho opřít David Gordon Green. Ačkoli Zombieho Halloween nebyl velkým úspěchem, minimálně se mu poměrně děsivým způsobem podařilo nahlédnout na vrahovo mládí.

 

Desetiletého vraždícího psychopata Myerse si ve snímku zahrál už na první pohled hrůzyplný Daeg Faerch. Ten se v mládí rozhodl vyvraždit celou svou rodinu. První psychologická část filmu i díky jeho šílenému ztvárnění stojí opravdu za to.

 

 

Dvojčata – The Shining (1980)

 

Bonusové a v podstatě jedenácté místo (i když jde o seznam, ne žebříček) jsme se rozhodli věnovat dvojčatům z famózního Kubrickova hororu The Shining.

 

Mezi hlavní desítku se nevešla zejména z důvodu, že se objevila na scéně jen krátce, ale jejich místo v článku je i tak bezpochyby zasloužené. Proč? Protože záběr na dvojici zavražděných malých děvčat patří mezi jednu z nejkultovnějších hororových scén.

 

 

Pokud vaše děti či mladší sourozenci příliš neposlouchají, vzpomeňte si na tento článek. Pořád by mohlo být hůř. A mimochodem, která z dětských postav z našeho seznamu vám přišla nejstrašidelnější?

Ktoré dieťa je podľa vás najdesivejšie?
Santi – The Devil's Blackbone (2001)
6 hlasů
Esther – Orphan (2009)
54 hlasů
Tomás – Sirotinec (2007)
34 hlasů
Pazuzu (Regan MacNeil) – The Exorcist (1973)
40 hlasů
Toshio Saeki – Ju-on: The Grudge (2002)
68 hlasů
Damien – The Omen (1976)
19 hlasů
Samara – Kruh (2002)
133 hlasů
Eli – Let the Right One In (2008)
6 hlasů
Gage Creed – Pet Sematary (1989)
15 hlasů
Michael Myers – (Halloween) 2007
35 hlasů
Sestry dvojičky – The Shining (1980)
75 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: imdb.comFoto: 20th Century Fox Tagy: deti, horor, desivé deti
Ohodnoť článek
15
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.