Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 14. 4. 2021 svátek má Vincenc

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři

Které filmové dítě je podle vás nejhrůzostrašnější?

21. říjen 2018, 14:27 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři
Zdroj: Warner Bros. Entertainment
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
2
Jakub Paulík
21. říjen 2018, 14:27

10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři

Které filmové dítě je podle vás nejhrůzostrašnější?

Jakub Paulík
21. říjen 2018, 14:27
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři
Zdroj: Warner Bros. Entertainment

Děti umí být občas pořádně nepříjemné a rodiče by o tom mohli říci své. Největší zlo však ve světě páchají spíše dospělí. A podobně je tomu i ve filmech.

 

Existují ale výjimky, které dokazují, že dokonce i děti dokáží svým jednáním nadělat pořádné nepříjemnosti. Ty filmové dokázaly v lepších případech okolní postavy vyděsit, ale někdy i brutálně zavraždit.

 

10 nejděsivějších dětí z hororových filmů, které nás vystrašily více než vrazi, přízraky či upíři
Zdroj: 20th Century Fox

 

Santi – The Devil's Blackbone (2001)

 

Guillermo del Toro (Faunův labyrint, The Shape of Water) nás v mysteriózním hororu The Devil's Backbone zavedl do období španělské občanské války.

 

Hlavní postavou snímku byl 10letý chlapec Carlos, který se po otcově smrti dostal do sirotčince Santa Lucía.

 

Na tomto opuštěném a nehostinném místě poznává ducha zavražděného chlapce Santiho. První Carlosovo setkání se Santim nebylo moc příjemné jak pro něj, tak ani pro diváky. Vždyť posuďte sami.

 

 

Esther – Orphan (2009)

 

S malou Esther něco není v pořádku. Kam toto démonicky působící holčička přijde, tam se dějí tragédie. Její poslední adoptivní rodina zemřela při požáru, a tak se Esther opět ocitne v sirotčinci.

 

Z něho ji dostanou manželé Kate a John. Její adoptivní matka, kterou si mimochodem zahrála Vera Farmiga alias paní Warrenová z The Conjuring, si jako první začne všímat zla obklopujícího její novou dceru.

 

Výkon Isabelle Fuhrman v roli Esther byl ve své době oceněn kritiky. Pokud jste tuto hororovou lahůdku už viděli, níže přiložená scéna vám připomene závěrečné rozuzlení, které stojí opravdu za to.

 

 

Tomás – Sirotčinec (2007)

 

Španěl J. A. Bayona známý díky režírování nového Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) v roce 2007 natočil komorní hororový snímek Sirotčinec. Ano, už při třetím filmu se do našeho seznamu dostává sirotek. Zdá se, že osiřelé děti dokáží v lidech vzbuzovat hrůzu.

 

V příběhu snímku se Laura se svým manželem Carlosem a adoptivním synem Simonem vrací do bývalého sirotčince. Chlapec si však na místě nemá s kým hrát, a tak si začne ve své fantazii představovat imaginární kamarády.

 

V těchto představách poznává i tajemného Tomáse s maskou, která skrývá jeho zjizvenou tvář. Otec synovým představám nedůvěřuje, ale Laura začíná postupně zjišťovat, že určitě nejde o výplod bujné dětské fantazie.

 

 

Pazuzu (Regan MacNeil) – The Exorcist (1973)

 

Od strašidelných filmů 21. století se na chvíli zastavíme u staré dobré klasiky The Exorcist. Ta v roce 1974 získala Oscara v kategoriích adaptovaný scénář (William Peter Blatty) a mix zvuku.

 

V oceněních ji ale mimořádně poctily i Zlaté glóby, kde snímek získal sošky za nejlepší film (drama), nejlepší režii (William Friedkin), nejlepší herečku ve vedlejší roli (Linda Blair) a opět nejlepší scénář.

 

Oceněná Linda Blair si ve snímku střihla roli mladé Regan Macneil, kterou v příběhu posedl démon Pazuzu. Ten je v babylonské mytologii považován za krále démonů větru a syna boha všeho zla Hanbiho.

 


Tošio Saeki – Ju-on: The Grudge (2002)

 

The Grudge můžeme v našich končinách znát i pod názvem Nenávist. Pokud patříte mezi fanoušky hororu, je možné, že jste viděli některé z jeho asijských částí, ale taktéž i americký remake.

 

Tak či onak jste se ale dozajista setkali s malým Tošiem, který vydával podivuhodné kočičí zvuky. Tošiovu matku v sérii představovala po zemi se plazící a hrůzostrašná Kajako.

 

Jeho postava byla originálním nápadem režiséra Takašiho Šimizy. Během několika dílů z filmové série se role Tošia ujalo hned několik dětských herců. Ve všech případech měli ale společné rysy – strašidelný pohled a bledou pleť.

 

 

Damien – The Omen (1976)

 

Po Exorcistovi se vracíme k hororové klasice The Omen, za kterou získal skladatel Jerry Goldsmith Oscara. A právem.

 

Pokud má být na snímku Richarda Donnera něco hrůzostrašnějšího než malý chlapec Damien či všudypřítomná atmosféra zla, rozhodně jsou to ďábelské tóny Jerryho Goldsmitha.

 

Do děje i tentokrát vstupuje sirotek, která může být nebezpečnější, než se na první pohled zdá. Adoptivní syn Damien kolem sebe rozsévá viditelné stopy zla.

 

Těch si později začne všímat i jeho otec, americký velvyslanec Robert Thorn, a proto se snaží vyhledat rady místního kněze. Kdo mu však může pomoci v boji proti samotnému ďáblu?

 

 

Samara – Kruh (2002)

 

Americký remake japonského hororu Kruh lze právem označit za jeden z nejznámějších a podle všeobecného mínění i jeden z nejpůsobivějších hororů 21. století.

 

Podle legendy existuje jakási vražedná videokazeta, po jejímž zhlédnutí vám tajemný hlas v telefonu oznámí, že za 7 dní zemřete. Racionálně smýšlející reportérka Rachel této pohádce nechce věřit, a proto si obávanou videokazetu bez obav pustí.

 

Na televizor se kromě ní ale díval i její syn. Hrozivý hlas prostřednictvím telefonu novým obětem řekne, že za 7 dní zemřou. Později zjišťujeme, že hlavním „antagonistou“ celého příběhu je holčička jménem Samara.

 


Eli – Let the Right One In (2008)

 

Strašidelné drama s hororovými prvky od Švéda Tomase Alfredsona diváky zavedlo do zasněžené Skandinávie. V podstatě by se dalo říci, že jde o upírské hororové drama, ale určitě nečekejte žádný Twilight.

 

Let the Right One In je pomalým a napínavým příběhem o dvojici malých dětí, z nichž je jedno ve skutečnosti mnohem starší, než vypadá.

 

Eli svému 12letému kamarádovi v průběhu děje nechtěně odhalí pravou tvář. A kdo je vlastně Eli? Dítě i dospělá osoba, nevinné dívka i krvelačný vrah. Její kamarád Oskar je zpočátku vystrašený, ale postupně přijímá Eli takovou, jaká je. Časem mezi nimi začne vznikat zárodek prapodivné lásky.

 

 

Gage Creed – Pet Sematary (1989)

 

I don't want to be buried in a Pet Sematary, I don't want to live my life again. Tak zní refrén známé skladby od americké punkové kapely Ramones, která patří mezi favority autora knižní předlohy Stephena Kinga.

 

Text písně mluví v tomto případě sám za sebe, protože hororová adaptace Pet Sematary nás zavede ke zmiňovanému hřbitovu domácích zvířat, kde mrtvoly získávají druhý dech.

 

Tímto způsobem je oživen i malý Gage. Po vzkříšení se ale milé děťátko mění v bezcitného zabijáka. P. S. – Pozor, velmi rádo kouše do krku.

 


Michael Myers – (Halloween) 2007

 

Rob Zombie se v roce 2007 pokusil oživit prachem zapadlou hororovou sérii Halloween. První experiment sice nebyl nejhorší a některé diváky i potěšil, ale určitě nelze hovořit o žádné perfektní hororové zábavě.

 

Nejnověji se do příběhu Michaela Myerse pokusí už zanedlouho opřít David Gordon Green. Ačkoli Zombieho Halloween nebyl velkým úspěchem, minimálně se mu poměrně děsivým způsobem podařilo nahlédnout na vrahovo mládí.

 

Desetiletého vraždícího psychopata Myerse si ve snímku zahrál už na první pohled hrůzyplný Daeg Faerch. Ten se v mládí rozhodl vyvraždit celou svou rodinu. První psychologická část filmu i díky jeho šílenému ztvárnění stojí opravdu za to.

 

 

Dvojčata – The Shining (1980)

 

Bonusové a v podstatě jedenácté místo (i když jde o seznam, ne žebříček) jsme se rozhodli věnovat dvojčatům z famózního Kubrickova hororu The Shining.

 

Mezi hlavní desítku se nevešla zejména z důvodu, že se objevila na scéně jen krátce, ale jejich místo v článku je i tak bezpochyby zasloužené. Proč? Protože záběr na dvojici zavražděných malých děvčat patří mezi jednu z nejkultovnějších hororových scén.

 

 

Pokud vaše děti či mladší sourozenci příliš neposlouchají, vzpomeňte si na tento článek. Pořád by mohlo být hůř. A mimochodem, která z dětských postav z našeho seznamu vám přišla nejstrašidelnější?

Ktoré dieťa je podľa vás najdesivejšie?
Santi – The Devil's Blackbone (2001)
10 hlasů
Esther – Orphan (2009)
64 hlasů
Tomás – Sirotinec (2007)
36 hlasů
Pazuzu (Regan MacNeil) – The Exorcist (1973)
43 hlasů
Toshio Saeki – Ju-on: The Grudge (2002)
69 hlasů
Damien – The Omen (1976)
21 hlasů
Samara – Kruh (2002)
140 hlasů
Eli – Let the Right One In (2008)
8 hlasů
Gage Creed – Pet Sematary (1989)
18 hlasů
Michael Myers – (Halloween) 2007
37 hlasů
Sestry dvojičky – The Shining (1980)
80 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: imdb.comFoto: 20th Century Fox Tagy: deti, horor, desivé deti
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
2 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
3 Dvě ženy znásilnil a poté uškrtil. Vrah, který loni řádil na Semilsku, nyní od soudu odešel s doživotím
4 V Minnesotě policistka zastřelila dalšího Afroameričana. Chtěla prý použít paralyzér, ale omylem vytáhla zbraň
5 „Tati, ne” řekla jeho čtyřletá dcera předtím, než ji udusil dekou
1 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
2 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
3 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
4 V Minnesotě policistka zastřelila dalšího Afroameričana. Chtěla prý použít paralyzér, ale omylem vytáhla zbraň
5 Dvě ženy znásilnil a poté uškrtil. Vrah, který loni řádil na Semilsku, nyní od soudu odešel s doživotím
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
3 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
4 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
5 V patnácti jí řekli, že je pro modeling moc „tlustá.“ Dnes česká modelka Jana Plesníková pracuje po celém světě (Rozhovor)
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
více z témy filmy a seriály
Největší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkámNejvětší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkám
Fanoušci přirovnávají nového Captain Americu k postavě Homelandera ze seriálu The BoysFanoušci přirovnávají nového Captain Americu k postavě Homelandera ze seriálu The Boys
Macaulay Culkin se stal otcem. Dítě pojmenoval po zesnulé sestřeMacaulay Culkin se stal otcem. Dítě pojmenoval po zesnulé sestře
více článků
Sponzorované články
Největší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkámNejvětší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkám
Nápady středoškoláků, o kterých ještě uslyšíme. Vyber z 10 projektů ten nejlepšíNápady středoškoláků, o kterých ještě uslyšíme. Vyber z 10 projektů ten nejlepší
Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?
více článků
Další news
před 42 minutami
Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov.
před 2 hodinami
Pokračování komedie Hitman's Bodyguard dostává první trailer. Ryan Reynolds v něm pomáhá Salmě Hayek s chladnokrevným zabíjením.
více news
Mohlo by tě zajímat
Alfred Hitchcock a Stanley Kubrick mají díky skvělému mash-upu společný krátký filmAlfred Hitchcock a Stanley Kubrick mají díky skvělému mash-upu společný krátký film
Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)
10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory
Komentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovatKomentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovat
10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin
10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu
10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool
Zpříjemni si Valentýn romantickými komediemiZpříjemni si Valentýn romantickými komediemi
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.