Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 27. 2. 2021 svátek má Alexandr

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
71
Adam Smeták
30. listopad 2019, 13:25

Pavel Novotný v přímém přenosu ruské televize usínal, smál se a klepal si na čelo. Své oponenty osočil ze lži

Starosta městské části Řeporyje čelil historické debatě na ruské státní televizi.

Adam Smeták
30. listopad 2019, 13:25
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Kauza starosta pražské městské části Řeporyje vs. Ruská federace pokračuje. Pavla Novotného (ODS) si totiž do živého vysílání pozvala ruská státní televize Rossija 1. V průběhu živého a tlumočeného videorozhovoru měl moderátorce a jejím hostům vysvětlit, proč se rozhodl ve své městské části postavit pomník vlasovcům, jednotce, která za druhé světové války přidala k nacistům, ale pomohla osvobodit Prahu. Vše se ale zvrhlo ve slovní přestřelku, kterou kontroverzní starosta doprovodil různými grimasami a gesty. 

 

Rozhovor byl už od začátku veden konfrontačně. Ruská moderátorka se Novotného zeptala, proč chce postavit v Praze pomník Vlasova a zda nejde o rusofobii. Ještě předtím poznamenala, že se nad jejich debatou pražský starosta bavil a označila ho za „složitou osobnost“. 

 

 

„Usmívám se, protože říkáte jenom lži,“ odpověděl Novotný. „My nestavíme žádný pomník Vlasovovi, to je nesmysl. My stavíme pomník třem stům padlých vojáků ruské osvobozenecké armády, kteří padli při osvobozování Prahy,“ vysvětlil Novotný. „My se tady tomu normálně smějeme. Proti Rusku nic nemáme. Nás nezajímá váš názor ani vaše Rusko v té věci,“ pokračoval.

 

Do řeči mu skočil jeden z hostů debaty a označil slova Novotného za nesmysl. Argumentoval tím, že byli vlasovci Norimberským tribunálem uznáni za zločince. Starostra Řeporyjí na to reagoval klepáním na čelo a celou řadou dalších gest. „Proč se šklebíte? Jste klaun, nebo jste utekl z blázince? Nebo jste přece jen politik?“ zeptal se jej jeho vyzyvatel v ruském studiu.

 

 

Pavel Novotný jej označil za opilého či zfetovaného a odmítl, že by se během Norimberského procesu vůbec o vlasovcích mluvilo. Zároveň připomněl, že Rusové popravovali Poláky v Katyni. Své oponenty následně označil za směšné.

 

Po další debatě uvedl, že názor Rusů v Česku nikoho nezajímá, protože je zkreslený a po výtce, že jedná proti vůli obyvatel Česka, dodal: „Tady je naprostá podpora pro sochu vlasovcům. Vlasovci byli zločinci, ale 8. května jich 300 padlo při osvobození Prahy.“

 

 

Pavel Novotný byl nakonec debaty označen za hlupáka a darebáka a po 6 minutách namísto plánovaných 15 byl přím přenos s ní přerušen.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.