Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 24. 9. 2020 svátek má Jaromír, Jaromíra

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport
0
Ondřej Jarůšek
15. prosinec 2019, 12:53
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Zápas bez rukavic, zlomené obě ruce a tvrdé KO od svěřence Makhmuda Muradova. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

Double Red Fight Night je za námi. Co všechno turnaj přinesl?

Ondřej Jarůšek
15. prosinec 2019, 12:53
Zápas bez rukavic, zlomené obě ruce a tvrdé KO od svěřence Makhmuda Muradova. Jaká byla akce Double Red Fight Night?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Bratislavská Eurovia Aréna se sobotu stala dějištěm akce Double Red Fight Night, jejímž zlatým hřebem nebylo nic jiného než zápas bez rukavic mezi Petrem Karešem a slavným slovenským bojovníkem Samuelem Krištofičem. Kromě této tvrdé bitvy jsme se však dočkali i celé řady dalších zajímavých zápasů, které přinesly nejeden překvapivý výsledek.

 

Pojď se tedy s námi podívat na to, jak celý galavečer probíhal. O všechny níže přiložené snímky se postaral Štěpán Černý alias @blackartcz.

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

KO večera?

Krátce po 17. hodině otevřel celý turnaj jeden ze dvou ženských zápasů, ve kterém se podle pravidel K-1 představily amatérské bojovnice Salajova za Slovensko a Matzkeová za Česko. Zápasnice se rvaly ze všech sil, nedošlo však ukončení a bodoví rozhodčí jako vítězku určili Slovenku Salajovou, která předvedla dominantnější výkon. Pro Matzkeovou se však i tak jistě jednalo o hodnotnou zkušenost, která jí pomůže v dalších bitvách.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1246 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 99.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Fotr rapu James Cole se přiznal, že je Čech, gay, má pivní mozol a monopol na flow. G.O.A.T. je zm**ství na druhouFotr rapu James Cole se přiznal, že je Čech, gay, má pivní mozol a monopol na flow. G.O.A.T. je zm**ství na druhou
10 hororových zranění v MMA: Podívej se, jakou bolest profesionální bojovníci dokáží vydržet10 hororových zranění v MMA: Podívej se, jakou bolest profesionální bojovníci dokáží vydržet
Marcipánový nálev, nápoj od Coca-Coly nebo nepovedené Alpro? Testovali jsme rostlinné náhražky mlékaMarcipánový nálev, nápoj od Coca-Coly nebo nepovedené Alpro? Testovali jsme rostlinné náhražky mléka
VÍCE

Tři kola plná napínavého dění náš čekala i v druhém zápase, v němž se proti sobě postavili Slovák Matejov a polský bojovník Strzala. A i v tomto měli doboví rozhodčí jasno. Za vítěze jednohlasně označili domácího bojovníka a Slováci si tím pádem připsali na konto v prvních dvou zápasech dvě výhry.

 


V pořadí třetí zápas přinesl zároveň zřejmě nejhezčí ukončení celého turnaje. Síly v něm poměřili Rakušan Budz a talentovaný Uzbek Maxamadjonov, který je svěřencem bojovníka UFC Makhmuda Muradova. Ten jej pochopitelně přišel podpořit do rohu. A zdá se, že Muradovo vedení přineslo ovoce. 

 

Zatímco se totiž Budz pokoušel svého soupeře ohrozit několika odvážnými kopy z otočky, Maxamadjonovi stačil jeden low-kick doprovázený úderem na bradu a Rakušan šel k zemi. Krásné a rychlé KO. Muradov na svého svěřence může být hrdý.

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

Neporažený mistr

Následoval další česko-slovenský duel, v němž výhra už však putovala do českého rohu. Domácí bojovník Petriš podlehl českému soupeři Polívkovi už v prvním kole na škrcení (rear-naked choke). Pro 21letého Polívku se jedná o druhé vítězství v řadě a my doufáme, že si již brzy bude radovat z další cenné výhry. 


Protagonisty dalšího duelu se stali Mihalík ze Slovenska a český zápasník Kukla. V tomto případě jsme se stali svědky celé 3kolové bitvy, na jejímž konci však rozhodčí o výsledku zápasu nepochybovali. Výhru 3:0 na body si zaslouženě připsal Kukla a oslavy tak mohly začít.

 

Velmi atraktivní podívanou přinesl v pořadí 6. zápas, v němž se bojovalo podle pravidel K-1. Do klece nakráčeli slovenský fighter Košík a český několikanásobný šampion Erik Micka, který prakticky po celou dobu zápasu předváděl jasně dominantnější výkon. Ukončení se sice nekonalo, bodoví rozhodčí však měli práci snadnou. Za vítěze jednohlasně určili Micku, který je ve své profesionální kariéře dosud neporažen.

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

Zpátky k MMA

Z K-1 se opět přešlo k pravidlům MMA a o napínavou bitvu bylo opět postaráno. V zápase proti sobě nastoupili Slovák Denis Farkaš, který žije a trénuje v Brně, a český bojovník Tesař. Tomu se sice podařilo Farkaše několikrát dostat na zem, na výhru to však nestačilo. Mladý slovenský talent podle rozhodčích vyhrál jasně 3:0 na body, díky čemuž si přispal 2. vítězství v řadě. Gratulujeme. 

 

Turnaj pokračoval druhým ženským zápasem, tentokrát opět podle pravidel K-1. Proti české zápasnici Kerlehové se postavila nebezpečná Portugalka Tavares, naší bojovnici se ovšem podařilo uhájit domácí barvy a zahraniční soupeřku porazila 3:0 na body

 
Následně se přešlo opět k MMA a zápas příliš dlouhého trvání neměl. V boji se podařilo dominovat Adamovi Šindeláři ze slavného Monster gymu, který zvítězil hned v 1. kole na submisi (rear-naked choke) proti slovenskému bojovníkovi Križanoviči. 

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

Konec kariéry

10. zápas večera byl zřejmě jedním z nejemotivnějších. Do tvrdé bitvy nastoupila slovenská ikona bojových sportů Roland Čambal, který se utkal s ukrajinským bojovníkem Vorobyovem. Zápas však nedopadl podle Čambalových představ, ten totiž svému soupeře podlehl a po konci zápasu oficiálně oznámil konec své velmi plodné a úspěšné kariéry. Od fanoušků si však vysloužil potlesk za vše, co pro tento sport udělal.

 

Bitva dvou zahraničních národů. Tak by se dal ve zkratce popsat zápas Djiroun vs. Pugachev. Ani v tomto boji nebylo o tvrdé a napínavé momenty nouze a přestože oba borci předvedli dobrý výkon, z výhry se mohl radovat jen jeden. Tím se stal francouzský bijec Djiroun, na jehož zápasy je vždy radost pohledě, proto doufáme, že se na naší půdě představí někdy v blízké budoucnosti znovu.

 

Rozhovor se šampionem WAKO

Jedním z nejočekávanějších zápasů byl bezesporu zápas Vaška Siváka a rakouského fightera Horvatha. Domácí bojovník se nedávno stal mistrem světa v K-1 prestižní organizace WAKO a ve své profesionální kariéře je dosud neporažen.

 

O jeho kvalitách se včera na vlastní kůži přesvědčil i Horvath, kterého Sivák poslal tvrdým kolenem do těla k zemi, z níž už Rakušan nevstal. Další skvělé ukončení pro mladou stoupají hvězdu. 

 

Pro Siváka se jednalo o vůbec první zápas v malých rukavicích, které, jak sám po zápase uvedl, měl na rukou poprvé. „Je to něco úplně jiného oproti rukavicím velikosti 10, není to žádná sranda, ale baví mě to,“ řekl supertalenovaný bojovník pro Refresher.

 

Dle svých slov si však za takovýmto ukončením přímo nešel. „Nechtěl jsem to přehnat, mám za sebou hodně zápasů a nechtěl jsem si pokazit tu řadu vítězství, takže jsem prvně jel na distanc, ale on se ke mně přiblížil a vyšlo mi tam koleno,“ prozradil nám dále. „Trénujeme to často s trenérem, ale my trénujeme všechno a soupeř udělal chybu,“ dodává.

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

 

Kromě toho nás také zajímalo to, jak se Vaškovi změnil život od doby, co se stal mistrem světa. „Ani se mi nijak nezměnil, obklopili se kolem mě dobří lidé, za což jsem rád, ale jdu si pořád za svým. Tohle byla jenom zastávka.“

 

A co říká na boj v oktagonu? „V kleci jsem byl poprvé, ale zalíbilo se mi to.“ Fighter ještě neví, co bude v plánu na příští rok, nevylučuje však, že jej opět uvidíme pod hlavičkou organizace XFN bojovat.

 

Vašek v blízké době navíc chystá vlastní kolekci ve spolupráci se značkou Dlouble Red, o které bychom se měli dozvědět víc již brzy. V současné době se chystají návrhy, ze kterých se budou finální kousky merche pro fanoušky vybírat.

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night? 

V hlavním předzápase si rány rozdávali Simon ze Slovenska a Mezhidov z Ruska. Naneštěstí pro domácí fanoušky se však slovenský bojovník z výhry neradoval. Ruskému ranaři totiž podlehl v druhém kole na TKO. Konec zápasu však doprovázel kontroverzní moment, kdy rozhodčí nejdříve zdánlivě přerušil zápas, načež ovšem nechal Rusa, aby Simona bil dále. Ten pak dokonce vypadl z dvířek klece ven.

Zlatý hřeb

Pak už přišel čas na to, na co všichni čekali – zápas bez rukavic mezi Petrem „Voldemortem“ Karešem a Samuelem „Pirátem“ Krištofičem, v němž byly mimo jiné dovoleny i údery hlavou. Fight byl vypsán na 5 kol po 3 minutách s 2minutovými přestávkami mezi koly. A dle očekávání začaly tvrdé údery létat už od prvních okamžiků. Favorizovaný Krištofič však soupeře ukončit nedokázal, Petr Kareš totiž prokázal velkou tvrdost a bojoval ze všech sil až do konce.

 

Tím pádem byl zápas po uplynutí časového limitu vyhlášen jako remíza. Aby totiž bojovník podle tradičních pravidel barmského boxu vyhrál, musí svého soupeře ukončit. To se ovšem nestalo, a tak nakonec rozhodčí zvedl ruce nad hlavu oběma borcům. Po srdnatém výkonu si pak zápasníci s respektem podali ruce a předzápasová nevraživost se rázem rozplynula.

 

V neděli ráno „Pirát“ informoval své fanoušky, že v 3. kole zápasy si zlomil obě ruce, kvůli čemuž se v posledních dvou kolech cítil neškodný. „Soupeři chci poděkovat za zápas a poděkovat, že i díky němu jsem si mohl vyzkoušet zápas v barmském boxu. Velká zkušenost,“ napsal Samuel na svůj Instagram.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ahojte, dobre ráno. Včera sa mi nepodarilo zvíťaziť co ma mrzí. Začiatok si myslím ze bol fajn, no v 3 kole som si zlomil obe ruky. To proste musíš vedieť dpc aby sa ti niečo také podarilo! V plane bolo tempo v záver stupňovať. No pravda je ze som sa cítil vďaka zlomeninam veľmi neškodný v 4 a 5 kole. V každom prípade ďakujem každému za podporu, nenesieme si výhru ale neodchádzame ani ako porazený.. Vlastne po rozhovore s trénermi som sam na seba hrdí, že som to s pahilkami nevzdal a bil sa do konca o víťazstvo. Súperovi chcem poďakovať za zápas a poďakovať ze aj vdaka nemu som si mohol vyskúšať zápas v barmskom boxe. Veľká skúsenosť. V zápase ukázal veľké srdce a bojovnosť. Popravde si myslím ze to bol jeden z mojich najtvrdsich súperov co sa týka odolnosti voči úderom, moje ruky by porozprávali! #fight #fightlife #lethwei #sport #lifestyle #respekt #hardwork #motivation #night

Příspěvek sdílený Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic),

 

Zápas bez rukavic, ohromné KO od svěřence Makhmuda Muradova a tvrdé boje. Jaká byla akce Double Red Fight Night?

Co bude dál?

Pro fanoušky bojových umění se tak jistě jednalo o zajímavý turnaj s netradiční třešničkou na dortu na konec. A co nás čeká příště? Organizace již v tuto chvíli plánuje turnaj, jehož dějištěm se má stát pražská Královka, a to konkrétně 6.3.2020. Zatím ale nevíme, jaké zápasy na turnaji budou.

 

V posledních týdnech a měsících bylo pro organizaci stěžejní zaplatit přetrvávající dluhy vůči zápasníkům a fanouškům, kteří si koupili vstupenky na zrušený turnaj. Dle slov Filipa Zikmunda z organizace XFN je již však takřka vše splaceno.

 

Podaří se tedy společnosti napravit si pošramocenou pověst v očích nemalé části veřejnosti? A dokáže se vrátit tam, kde kdysi byla? To zřejmě ukáží až nadcházející měsíce. 

 

Zobrazit galerii 13 galeria
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Štěpán Černý/BlackArt.czNáhledový obrázek: Štěpán Černý/BlackArt.cz Tagy: double red fight night
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
17
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.