Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 22. 1. 2021 svátek má Slavomír, Slavomíra

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
2
Tereza Šnajdrová
1. prosinec 2020, 12:01
Čas čtení: 0:54

Zajímá tě, kolik trestných činů se stalo ve tvé obci? Policie zveřejnila mapu kriminality

Ministerstvo vnitra a Policie ČR zveřejnili pilotní projekt, který je připravován již od roku 2019.

Tereza Šnajdrová
1. prosinec 2020, 12:01
Čas čtení: 0:54
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Pokud tě zajímá, kolik trestných činů bylo spácháno přímo v tvé obci nebo o jaké konkrétní přestupky šlo, tak pro tebe máme dobrou zprávu. Ministerstvo vnitra společně s Policií ČR právě zveřejnilo mapu kriminality, na které si všechny tyto údaje jednoduše vyfiltruješ.

 

Vidím za tím ohromný kus práce a gratuluji tvůrcům z ministerstva i policie, že se jim povedlo dostat projekt do této fáze. Data z map jsou v otevřeném formátu, čímž dáváme odborníkům možnost si je stáhnout a dál s nimi pracovat, například vytvářet mobilní aplikace pro veřejnost v oblasti bezpečnosti a prevence kriminality,“ okomentoval spuštění webu, na němž se pracovalo již od roku 2019, ministr vnitra Jan Hamáček.

 

 

Projekt nabízí hned tři roviny, z čehož ta první je pro veřejnost pravděpodobně nejzajímavější. Mapa kriminality ti ukáže, kde se v tvé obci odehrálo nejvíce trestných činů a přestupků, které jsou statisticky evidované. 

 

S druhým využitím nyní pracují vybrané pilotní obce, které si budou moci vyhledat relevantní informace potřebné pro efektivní výkon samosprávy, tedy k plánování činností obecní policie a dalším. Třetí rovina je dataset pro práci policie, který jim slouží pro předvídání kriminality.

 

Hlavním cílem ve všech rovinách je dále snižovat již tak rekordně nízkou kriminalitu v České republice, zvyšovat její objasněnost, cíleně plánovat policejní hlídky a preventivní opatření do těch skutečně nejrizikovějších míst, snižovat administrativu, a naopak zvýšit pobyt policistů v ulicích,“ přiblížil genmjr. Martin Vondrášek, 1. náměstek policejního prezidenta.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: policie.cz, policie.czNáhledový obrázek: kriminalita.policie.cz Tagy: mapa, krimi, policie čr, ministerstvo vnitra, mapa kriminality
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
9:47
Arnold Schwarzenegger je ultimátní akční hrdina. Herec vyhrál v detailní analýze zabíjení, hláškování či rvaček. Arnold Schwarzenegger je ultimátní akční hrdina. Herec vyhrál v detailní analýze zabíjení, hláškování či rvaček.
9:13
Šlachta jde do politiky. Jeho hnutí se může jmenovat Přísaha nebo Na přímo. Šlachta jde do politiky. Jeho hnutí se může jmenovat Přísaha nebo Na přímo.
9:01
Žena ve Walesu odmítá spát se svým mužem v jedné posteli. Bojí se, že se vzbudí vedle jeho odpadlého prstu. Žena ve Walesu odmítá spát se svým mužem v jedné posteli. Bojí se, že se vzbudí vedle jeho odpadlého prstu.
8:37
Vláda prodloužila nouzový stav do 14. února. (Jan Hamáček– ČSSD)
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.