Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. prosince 2020 v 14:12
Čas čtení 2:00
Ondřej Jarůšek

Pokuta 10 000 eur: Oktagon MMA tvrdě došlápne na streamery, kteří nelegálně vysílají turnaje. Jeden z nich má jít před soud

SPORT OKTAGON MMA PAVOL NERUDA
Uložit Uložené

Největší domácí organizace ve smíšených bojových uměních bude nelegální streamy turnajů řešit soudní cestou.

S rostoucí popularitou smíšených bojových umění nepřibývají pouze fanoušci, ale také nepoctiví streameři, kteří se snaží placené přenosy z turnajů vysílat nelegálně na svých kanálech. Právě proti takovým se rozhodla zakročit domácí organizace Oktagon MMA, která podobných případů objevila už stovky. Provinilcům navíc hrozí mastné pokuty.

O ušlý zisk se může Oktagon soudit

Pro Oktagon, stejně jako pro řadu jiných organizací, představují v době pandemie právě výdělky z živých placených přenosů (PPV) jednu z důležitých částí příjmů. To proto, že turnaje aktuálně probíhají bez diváků a tím pádem se neprodávají lístky. Organizátoři tak spoléhají na to, že diváci investují necelých 10 eur (cca 270 korun) do přenosu na internetu.

Oktagon MMA
Zdroj: Oktagon MMA

Ne všichni však tato jednoduchá pravidla dodržují a streameři nelegálním vysíláním turnajů připravují organizaci o zisk, který se může vyšplhat až do stovek tisíc korun. A o tuto ušlou částku se teď může Oktagon soudit.

Doporučeno
5 mladých českých bojovníků, kteří před sebou mají obrovskou kariéru v MMA 5 mladých českých bojovníků, kteří před sebou mají obrovskou kariéru v MMA 15. prosince 2020 v 9:52

Identifikace streamera 

Více nám na toto téma pověděl jeden ze spoluzakladatelů Oktagonu MMA Pavol Neruda. „Nelegálních streamerů jsme už odhalili desítky nebo dokonce stovky. Každý turnaj se to někdo pokouší streamovat a nám se velmi úspěšně dařilo to zastavit. Nejčastěji tak, že jsme o to žádali Twitch, Facebook, Instagram nebo další platformy, které to dokázaly sestřelit. Takto to fungovalo,“ řekl pro REFRESHER.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse