Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. ledna 2021 v 17:15
Čas čtení 2:11
Adam Smeták

Na natáčení klipu Milion Plus se hajlovalo. Byla to sranda, hájí se jeden z aktérů

HUDBA ČESKÝ RAP MILION PLUS
Uložit Uložené

Sociálními sítěmi začalo v pondělí kolovat video z natáčení klipu Milion Plus a Central Gangu, na kterém se otevřeně hajluje a vyzývá k likvidaci etnika.

V neděli probíhalo v Ústí nad Labem natáčení videoklipu, kterého se zúčastnili členové hudebních uskupení Milion Plus a Central Gang. Krom natáčení audiovizuálního materiálu došlo i na hajlování a vyzývání k vyhlazení židovského etnika. Ve videu, které na svém Instagramu publikoval jeden z interpretů ShakaCG slyšíme, jak pobízí k hajlování a následně v němčině požaduje vyhlazení židovského etnika.

Jeho výzvu vyslyší další osoba na videu, která v záběru následně hajluje a svoje jednání doplňuje pokřikem „sieg heil“ a „arbeit macht frei“. Redakce REFRESHERu oslovila jedince, které na videu identifikovala, aby potvrdili autentičnost záběrů, svoji přítomnost a k dění na záběrech se vyjádřili. 

Doporučeno
Seniorská ombudsmanka protestovala v Praze s židovskou hvězdou. Dostala okamžitou výpověď Seniorská ombudsmanka protestovala v Praze s židovskou hvězdou. Dostala okamžitou výpověď 11. ledna 2021 v 14:41

Autor videa, který vystupuje pod přezdívkou ShakaCG, pro REFRESHER uvedl, že šlo o „čisto čistou srandu“. „Jsem názoru, že pokud si člověk dokáže udělat legraci z toho, čím se ostatní snaží urazit, povede se jim to jen velice těžko... I když jsou ty vtípky ne vždy vhodné,“ uvedl. Na doplňující dotazy ohledně vhodnosti svého jednání již neodpověděl. Video na jeho účtu viselo po celých 24 hodin, po kterých jsou Instagram Stories dostupná.

„Klidně si půjdu zahajlovat na Václavák“

„Vzhledem k tomu, že jsem černej jak bota a ten kluk vedle mě je taky černej jak bota, tak si klidně půjdu zahajlovat na Václavák, protože to přeci každej musí brát jako satiru a ne jako vážnou věc. A pokud si někdo z tý vaší redakce myslel, že je to vážná věc, tak by si měl zaklepat na čelo. Já to nemyslel vůbec zle, ale buďte zdraví. Politická korektnost škodí v takhle velkým měřítku,“ uvedl pro REFRESHER později ShakaCG.

„Navíc třeba druhá světová válka je téma, který mě hodně zajímá. Přečetl jsem o tom dost knih, viděl jsem dost filmů, dokumentů, jak z pohledu německejch armád, jakoby Wehrmachtu, žejo, některých přeživších SS, tak z druhý strany, a to Spojenců. Největší zvěrstva se nakonec děla v Rusku, ale ukažme si na Hitlera, vždyť za to může vlastně jenom on, hloupost. Já si myslím, že tadyto by se nemělo vůbec řešit. Když si z toho člověk nemůže udělat srandu, jak může čekat, že nacisti zmizej ze světa. To je blud,“ dodal.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse