- produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
- sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
- násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
Hlavní hrdinka seriálu vyvine aplikaci pro zlepšení ženského orgasmu. Seriál přináší otevřený pohled na ženskou sexualitu a zdůrazňuje rovnoprávnost mezi muži a ženami.
Ženský orgasmus, masturbace a dilda. Tři motivy, které se vyskytují v seriálu Sexify během celé jeho dějové linie. Úvodem tohoto článku tě tedy raději upozorníme, že pokud nejsou tato témata podle tvého gusta, seriál se ti líbit nebude. Pokud tě ovšem zajímá ženská sexualita, je to snímek právě pro tebe. Některé pikantní scény doporučujeme sledovat raději za zavřenými dveřmi a se ztlumeným zvukem.
Režiséři Piotr Domalewski a Kalina Alabrudzińská si rozhodně neberou servítky. V seriálu vyrobeném v konzervativním Polsku otevřeně zobrazují lesbický sex, masturbaci nebo homosexualitu. A to nejkontroverznější — zesměšňují církev.
Vycházejí přitom z polských reálií a ze společenské atmosféry, která v zemi momentálně panuje. Na Netflixu seriál zaznamenal velkou sledovanost a dostal se mezi nejsledovanější v několika evropských státech.
Příběh seriálu se odehrává v prostředí Technické univerzity ve Varšavě. Hlavními postavami jsou tři velmi rozdílné dívky. Natalia je extrémně introvertní intelektuálka. Má ambice dobýt vědecký svět a získat peníze na založení svého startupu. V navazování přátelství a ve vztazích jí to moc nejde, její vysoké IQ přebíjí emoční inteligenci. Často neví, co má říci, a proto raději neřekne nic.
Když se dozví, že její vědecký projekt o snech nemá podle jejího profesora šanci na úspěch, zhroutí se jí celý svět. Nakonec se nevzdá a přijde s novým nápadem — vyvine mobilní aplikaci Sexify, která ženám pomáhá dosáhnout lepších orgasmů.
- Jaký je nový seriál Sexify na Netflixu.
- Co všechno tě může naučit o ženské sexualitě, rozkoši a orgasmu.
- Jak v seriálu ženy bojují za právo dosáhnout orgasmu.
- Proč natočili v konzervativním Polsku takový seriál.
- Čím seriál připomíná reálie z Česka.
- Zda je lepší než film 365 dní.
Nikdy by se jí to však nepodařilo bez dalších dvou hlavních postav tohoto seriálu, Moniky a Pauliny. Monika je bohatá a krásná dívka, která nikdy nemusela pracovat. Po rozchodu s přítelem si užívá mnoho nezávazného sexu, přesto nedokáže dosáhnout orgasmu, pokud nemyslí na svého expřítele. Paulina je zasnoubená bigotní katolička z konzervativního prostředí. Během celého seriálu objevuje svou sexualitu a zjišťuje, že dosud žila podle představ svých rodičů, nikoli podle svých. Všechny tři dívky zjistí díky aplikaci Sexify mnoho nových věcí o své sexualitě.
Režiséři se snažili v seriálu co nejautentičtěji zobrazit prostředí kolejí, univerzity, ale i současného Polska. V postkomunistickém ubytováni hraje velkou roli i paní vrátná, která ví všechno o všech. V tomto bodě se se seriálem ztotožní všichni studenti ubytovaní na českých a slovenských kolejích. Přestože se děj odehrává převážně ve Varšavě, přenesou nás tvůrci snímku občas i na polský venkov, kde nechají diváky nakouknout do prostředí polských rodinných oslav s vodkou a kyselými okurkami nebo tradičních křesťanských slavností.
Hlavním tématem celého seriálu je již výše zmíněná ženská sexualita. Přesto je seriál i pro muže. Zejména pro ty, kteří chtějí potěšit své partnerky a snaží se pochopit, co se ženám líbí v posteli. Je ale pravda, že příběh vyprávěný prostřednictvím tří hlavních hrdinek si našel spíše ženské publikum. Někteří ho označují i za feministický.
Co se dozvíš po odemknutí?
- Jak v seriálu ženy bojují za právo dosáhnout orgasmu.
- Kolik tě může naučit o ženské sexualitě, rozkoši a orgasmu.
- Proč natočili Poláci v tomto období seriál o ženském orgasmu.
- Zda je lepší než film 365 dní.