Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. června 2021 16:50
Čas čtení 1:31
Tereza Šnajdrová

Spolek bojující za práva trans lidí po Zemanovi požaduje veřejnou omluvu za výroky o transgender osobách

Spolek bojující za práva trans lidí po Zemanovi požaduje veřejnou omluvu za výroky o transgender osobách
Zdroj: TASR/Martin Baumann
NEWS
Uložit Uložené

Trans lidé svojí identitou nikomu neubližují, chtějí žít obyčejné životy v genderové roli, která je jim vlastní, brání se Trans*parent.

Že si prezident Miloš Zeman nebere servítky nám svým neomaleným chováním ukázal již mnohokrát. Tentokrát se v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS pustil do transgender osob, o kterých prohlásil, že „mu jsou bytostně odporné.“ Spolek Trans*parent, který bojuje za podporu a práva trans lidí v Česku, proto nyní žádá jeho veřejnou omluvu.

Doporučeno
Zeman: Transgender osoby jsou mi bytostně odporné Zeman: Transgender osoby jsou mi bytostně odporné 27. června 2021 12:19

Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky a tak dále. Ale víte, koho vůbec nechápu? To jsou ti transgender. Každý operační zákrok je rizikem. A tihleti transgender jsou mi opravdu bytostně odporní,“ řekl prezident, čímž pobouřil mnoho lidí

Domů
Sdílet
Diskuse