Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 5. 12. 2022 svátek má Jitka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Zajímavosti - Krimi

Nekrofilie ze střední školy. Satanovi obětovali 15leté děvče, které pobodali a opakovaně znásilňovali

Rodiče zavražděné dívky žalovali kapelu Slayer. Pachatelé se prý inspirovali jejich texty.

Jakub Paulík
19. 7. 2021 14:28 Čas čtení: 5:59
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Nekrofilie ze střední školy. Satanovi obětovali 15leté děvče, které pobodali a opakovaně znásilňovali
Zdroj: Flickr/Marco Verch/volně k užití (ilustrační obrázek)
Zajímavosti - Krimi
0
Jakub Paulík
19. 7. 2021 14:28
Čas čtení: 5:59

Nekrofilie ze střední školy. Satanovi obětovali 15leté děvče, které pobodali a opakovaně znásilňovali

Rodiče zavražděné dívky žalovali kapelu Slayer. Pachatelé se prý inspirovali jejich texty.

Jakub Paulík
19. červenec 2021, 14:28
Čas čtení: 5:59
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Nekrofilie ze střední školy. Satanovi obětovali 15leté děvče, které pobodali a opakovaně znásilňovali
Zdroj: Flickr/Marco Verch/volně k užití (ilustrační obrázek)
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
  • 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Chtěli, aby se jejich metalová kapela stala slavnou, a tak jako oběť Satanovi zavraždili kamarádku. Následující období se k jejímu mrtvému tělu opakovaně vraceli a prováděli na něm soulož.

 

Nakonec se jeden z vrahů s výčitkami svědomí přiznal a policistům ukázal, kde spolu s dvojicí kamarádů zavraždil 15letou Elyse Pahler. Její rodiče tvrdili, že se teenageři inspirovali texty metalové skupiny Slayer, kterou proto žalovali.

 

Další články o vraždách spáchaných dětmi najdeš v tomto vlákně.

 

V tomto článku si přečteš:
  • Jak dlouho plánovali rituální vraždu.
  • Proč považovali Elyse za „dokonalou oběť“.
  • Proč se jeden z vrahů bál svých kamarádů.
  • Kdy se mohou vrazi dostat na svobodu.
  • Co stihla Elyse udělat těsně před smrtí.

 

Zdroj: Wikimedia/Quibik (Fair Use), The Elyse Marie Pahler Foundation

Večer jí zazvonil telefon

Prvačka na střední škole Elyse Pahler žila v 90. letech se svými rodiči v kalifornském městě Arroyo Grande. V průběhu léta, přesněji 22. července 1995, ze dne na den zmizela, a rodiče 8 dlouhých měsíců netušili, co se s jejich dcerou stalo. 

 

„Miluji vás, jdu spát,“ řekla naposledy mámě a tátovi podle knihy In The Name of Satan od Wensleyho Clarksona. Nešla však do postele, ale za trojicí mladých kluků ze školy. Ti jí krátce před jedenáctou hodinou večerní telefonovali a pozvali ji ven.

 

 

Teenageři Jacob Delashmutt, Joseph Fiorella a Royce Casey hráli v amatérské heavymetalové kapele s názvem Hatred. Po večerech užívali LSD nebo metamfetamin a nejraději poslouchali svůj velký idol — metalovou kapelu Slayer. Toužili po tom, aby se jednou dostali mezi špičkové hudební skupiny na scéně, a údajně věřili, že jim k tomu může pomoci Satan.

 

Museli ovšem přinést lidskou oběť. Tou se v létě roku 1995 stala teprve 15letá Elyse Pahler. S trojicí kluků se seznámila prostřednictvím Jacoba Delashmutta. Oba měli totiž od mládí problémy s drogami a setkali se v programu, který měl mladistvým pomoci.

Z posezení s marihuanou rituální vražda

Trojice mladíků vylákala dívka z domu pod záminkou kouření marihuany. Na dohodnutém místě setkání se s nimi asi hodinu bavila. Podle tvrzení prokurátora si vrahové nejprve počkali, až na ni začne působit marihuana a alkohol, informuje Spokesman

 

Následně se k ní zezadu postavil Jacob Delashmutt, který v rukou držel svůj opasek. Mladou Elyse s ním začal silně škrtit, načež jí Royce Casey rychle přidržel nohy a Joseph Fiorella ji zasáhl nožem do krku. Později zbraň podal i kamarádům, aby do Elyse bodl každý. Elyse bodli přibližně 12krát, ale žádná z ran nebyla smrtelná.

 

Když už ležela na zemi v kaluži vlastní krve, zmohla se pouze na to, aby prosila Boha a mámu o pomoc. „Byla na zemi, modlila se k Bohu a volala svou matku,“ popsal vyšetřovatel Doug Odom slova Royce Caseyho, uvádí The Tribune

 

Toho prý unavovalo, že krvácející dívka stále sténá, a tak jí začal šlapat po krku, čímž ji dorazil. Podle jiných zdrojů na krk Elyse Pahler stoupali všichni.

K mrtvole se opakovaně vraceli kvůli sexu

S nápadem na obětování Elyse Pahler přišel podle Jacoba Delashmuta Joseph Fiorella, píše The Guardian

 

Joseph Carlson, autor knihy Voodoo Killers, uvádí, že Fiorella vlastnil velké množství knih spojujících se se satanismem a okultismem. Nejvíce se prý vyžíval v práci slavného okultisty Aleistera Crowleyho. Všichni tři se dále zajímali například o tvorbu Antona Szandora LaVeye, zakladatele Satanovy církve, který napsal Satanskou Bibli.

  

Vraždu plánovali několik měsíců. Když už byla Elyse mrtvá, sexuálně ji zneužili. Zatímco to bylo ještě možné a tělo Elyse Pahler se nerozložilo, pravidelně se k němu vraceli a opakovaně s ním obcovali.

 

„Dokonalá oběť pro ďábla“

Zabití středoškolačky jim ale nepřineslo na hudební scéně žádný úspěch a všichni tři vrahové skončili ve vězení. Jejich Achillovou patou se stal Royce Casey, ve kterém se ozvalo svědomí. Kvůli tomu, co Elyse Pahler udělali, prý trpěl výčitkami, a zároveň se bál, že by ho dvojice spolupachatelů mohla zavraždit. Vyšetřovatele tak v březnu 1996 dovedl k rozloženému tělu ležícímu u namalovaného pentagramu.

 

Nacházelo se přitom nedaleko od domu Elysiných rodičů. „Několik měsíců jsme prožívali noční můru, protože jsme nevěděli, co se stalo. Když konečně objevili její tělo, dozvěděl jsem se, že byla barbarsky zavražděna, a pohltil mě smutek,“ uvedl otec oběti David Pahler.

 

Royce Casey vyšetřovateli Dougu Odomovi řekl, že ji zavraždili, protože „měla blond vlasy, modré oči a byla panna“ — což pro vrahy představovalo „dokonalou oběť pro ďábla“, uvádí Noozhawk.

 

Vražda Elyse Pahler měla sloužit k tomu, aby se z jejich kapely Hatred stala metalová legenda. Doufali, že díky oběti Satanovi budou hrát „tvrdší a rychlejší hudbu“ a stanou se profesionály.

 

Spisovatel Joseph Carlson tvrdí, že Elyse chtěli přitom zabít už dříve. Na prvním nezdařeném pokusu o vraždu se prý podílel i jistý Williams. Když mu ale Joseph Fiorella podal nůž a teenageři ho povzbuzovali, aby ji ubodal, zcela ztuhl. Podle Royce Caseyho si Elyse Pahler musela tehdy zřejmě myslet, že pouze žertovali, jinak by s nimi už nikdy ven nešla a určitě by je nahlásila na policii. To však bohužel neudělala.

 

Texty skupiny Slayer jako návod na vraždu?

Soud trojici vrahů, 16letému Jacobu Delashmuttovi, 15letému Josephu Fiorellovi a 17letému Roycei Caseymu, vyměřil 25 až 26 let odnětí svobody.

 

Josephe, přežít své dítě je pro rodiče nejhorším strachem a celoživotní bolestí. S vědomím, že byla zavražděna, mučena, znásilněna a jako panna obětována na oltáři Satana proto, abys mohl získat lístek do pekla, je to ještě horší,“ řekl zarmoucený David Pahler, otec oběti.

 

Později prý Joseph Fiorella svého činu litoval a přál si, aby mohl Bůh Elyse přivést znovu k životu. „Umím si představit, jak se musí její rodina cítit,“ řekl podle The Tribune.

 

Případ se stal svého času v USA velmi medializovaným, a to nejen pro brutalitu, ale i pro postoj rodičů oběti. Ti tvrdili, že za smrt jejich dcery částečně odpovídá slavná metalová skupina Slayer, kterou dokonce i žalovali.

 

Jeden z vrahů, Joseph Fiorella, podle ABC News policii řekl: „Je téměř trapné, že jsem byl natolik ovlivněn hudbou. Začalo to ovlivňovat můj pohled na svět.“ V podstatě tak naznačil, že si texty pustil k tělu natolik, až ho inspirovaly k vraždě.

 

Další z vrahů, Jacob Delashmutt, ale pro The Washington Post ozřejmil, že 15letou dívku zabili, protože byl Fiorella posedlý myšlenkou na její vraždu a Slayer s tím nemá vůbec nic společného. David Pahler to ale celé viděl jinak.

 

„Nezajímá je, zda jejich násilné, misogynní poselství v těchto textech způsobí to, že děti budou páchat škodlivé věci. Vůbec se nestarali o to, co jejich fanoušci udělali naší dceři. Záleží jim jen na penězích,“ komentoval otec oběti podle Los Angeles Times kapelu Slayer.

 

Podle tvrzení rodičů se prý vrazi jako návodem inspirovali konkrétními texty skladeb jako Altar of Sacrifice, Tormentor, Postmortem, Kill Again, Serenity in Murder či Necrophiliac.

 

Ve skladbě Altar of Sacrifie zpívá skupina o obřadní smrti — obětování panny — s nožem v ruce

 

Soudce však s postojem žalobců nesouhlasil. Nedokázali prokázat, že kapela Slayer je přímo zodpovědná za vraždu Elyse Pahler. „Texty Slayer jsou odpudivé a neuctivé. Neinstruují ovšem posluchače k tomu, aby se dopustili činů, které vedly k brutálnímu mučení a vraždě Elyse Pahler,“ napsal soudce v rozhodnutí. V další žalobě rodiče vinili skupinu ze šíření materiálu škodlivého pro nezletilé. Ani v tomto případě však neuspěli.

Celoživotní trauma

Smrtí Elyse Pahler ale rodinná tragédie neskončila. Vědomí toho, jak jejich dcera zemřela, rodiče psychicky položilo. Otec zavražděné středoškolačky nedokázal mezi lety 1995 až 1998 vůbec pracovat a musel vyhledat odbornou pomoc. Dlouhá léta prakticky nic nevydělal, a tak jejich domácnost zaznamenala ztrátu zhruba 520 000 dolarů, v důsledku čehož přišli i o dům.

 

Kromě toho po vraždě Elyse začal trpět posttraumatickou stresovou poruchou, kvůli které měl problémy s ovládáním svého hněvu. O jeho blízkém vztahu s dcerou vypovídá i báseň, kterou mu jen několik dní předtím, než zemřela, napsala ke Dni otců. Rodiče ji zveřejnili na webu nadace, která vznikla na památku jejich dcery.

 

Father, I love you every single day,
every single hour in every single way.
When I ask you something, you try to say OK.
You are a blessing in my life and that’s what I’m trying to say.

Elyse

P.S. If you want a hug, I will gladly say you may!
(Volný překlad)

Otče, miluji tě každý den,
každou hodinu, každým možným způsobem.
Když tě o něco požádám, pokusíš se říci OK.
Snažím se ti říct, že jsi v mém životě požehnáním.

Elyse

P.S. Pokud chceš obejmout, ráda ti vyhovím!

Z teenagerů satanistů jsou dospělí muži

V roce 2021 požádal 43letý Royce Casey o podmíněné propuštění na svobodu. Rodinný advokát Pahlerových Allehn Hutkin pro KSBY News řekl, že rodiče oběti nemají proti jeho propuštění žádné námitky. Otec Elyse Pahler si myslí, že Casey už „není hrozbou prospolečnost“.

 

Od začátku případu totiž projevoval lítost nad svými činy a podle advokáta Hutkina udělal vše pro to, aby se změnil. Ve vězení se choval příkladně a vyhýbal se trestům. Předsedající komisařka Dianne Doobs, která rozhodovala o jeho žádosti, řekla, že „osoba, která spáchala tento zločin, a osoba, která před nimi nyní sedí, jsou dva odlišní lidé“.

 

Během pobytu ve vězení mimo jiné vystudoval i vysokou školu a stal se hluboce věřícím. Pokud by se Royce Casey dostal z vězení, údajně by se chtěl přestěhovat do Los Angeles, kde by pracoval v oblasti drogového poradenství. 

 

Jak ale informuje KSBY, guvernér Kalifornie Gavin Newsom žádost Roycea Caseyho zamítl. Joseph Fiorella bude moci o podmíněné propuštění žádat v roce 2022 a Jacob Delashmutt v roce 2024.

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.