hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Sport - Zahraničí

Svícení brankáři do očí laserem už vyšetřuje i policie. Za chování fanoušků musí Anglie zaplatit skoro 800 tisíc korun

Angličtí fanoušci během rozhodující anglické penalty v prodloužení oslepovali lasery soupeřova brankáře Kaspera Schmeichela.

Daniel Mikolášik
10. 7. 2021 19:09 Čas čtení: 0:56
Sdílet Sdílet článek
Zdroj: Flickr/Ben Terrett/volně k užití
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
0
10. 7. 2021 19:09
Čas čtení: 0:56

10. červenec 2021, 19:09

Anglická Fotbalová asociace (FA) dostala pokutu za nevhodné chování jejich fanoušků během semifinálového zápasu mezi Anglií a Dánskem.

Na stadionu Wembley v Londýně totiž domácí příznivci nejprve vypískali dánskou hymnu, používali pyrotechniku a během rozhodující anglické penalty Harryho Kana v prodloužení oslepovali lasery soupeřova brankáře Kaspera Schmeichela, píše Goal.com.

Rozhodčí si přitom byli vědomi narušení hry oslepováním hráčů laserem. Po skončení řádné hrací doby za stavu 1:1 před začátkem prodloužení o tom diskutovali. Rozhodčí Danny Makkelie naznačil, že fanoušci na tribuně používají laser.

Během penalty zelené světlo na tváři dánského brankáře zachytily i televizní kamery. I díky proměněné penaltě se Angličané dostali do vedení a probojovali se až do finále Eura. Zápas se odehraje v neděli o 21:00 s Itálií