Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. září 2021 19:10
Čas čtení 1:21
Tereza Šnajdrová

Vojtěch vyzval všechny zdravotní pojišťovny, aby svým klientům zaslaly brožury s Babišem, říká VZP

Vojtěch vyzval všechny zdravotní pojišťovny, aby svým klientům zaslaly brožury s Babišem, říká VZP
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
NEWS ANDREJ BABIŠ
Uložit Uložené

„Není to žádná předvolební brožura,“ brání se Vojtěch. Nařčení odmítá i Babiš.

Společností během dnešního dne otřásl další skandál premiéra Andreje Babiše (ANO), který měl údajně využít pojišťovny k předvolební kampani. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) totiž vyzval všechny pojišťovny, aby svým klientům zaslaly brožury o prevenci rakoviny, na čemž by nebylo nic zvláštního, pokud by se v nich neobjevily pasáže Babišovy předvolební kampaně. VZP chtěla brožury, které zaplatila z vlastní kapsy, začít rozesílat již ve čtvrtek, informují Seznam Zprávy.

Doporučeno
Prezident Miloš Zeman je stále v nemocnici. Shrnujeme, co víme o jeho hospitalizaci Prezident Miloš Zeman je stále v nemocnici. Shrnujeme, co víme o jeho hospitalizaci 15. září 2021 15:50

Tím, kdo na pojišťovny zatlačil, nebyl nikdo jiný než ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který začátkem září instituce vyzval, aby brožury odeslaly svým klientům. „Všechny zdravotní pojišťovny byly upozorněny na své závazky vyplývající z memoranda dopisem ministra zdravotnictví ze dne 2. září 2021,“ řekla mluvčí VZP Viktorie Plívová. 

Domů
Sdílet
Diskuse