Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. září 2021 9:30
Čas čtení 11:09
Tereza Šnajdrová

Babiš je muž na svém místě. Za svůj jednoznačný vzor bych ho ale neoznačila, říká předsedkyně Mladého ANO (Rozhovor)

Babiš je muž na svém místě. Za svůj jednoznačný vzor bych ho ale neoznačila, říká předsedkyně Mladého ANO (Rozhovor)
Zdroj: se souhlasem Markéty Plesníkové
REFRESHER HNUTÍ ANO
Uložit Uložené

S předsedkyní Mladého ANO Markétou Plesníkovou o mládežnických organizacích, rozdílných názorech uvnitř hnutí ANO i o Evropské unii.

Markétu Plesníkovou k politické angažovanosti vedli rodiče už od útlého věku, až se nakonec rozhodla pro participaci v mládežnické organizaci Mladé ANO, kterou spoluzakládala a nyní je předsedkyní. Mladá politička letos za hnutí ANO kandiduje i ve volbách do Poslanecké sněmovny. Společně jsme řešily nedostatek mladých v politice, rozdílné názory na zásadní témata uvnitř hnutí i postavení České republiky v Evropské unii.

Doporučeno
Jak se staví české politické strany k exekucím a dluhové pasti? Zeptali jsme se jich Jak se staví české politické strany k exekucím a dluhové pasti? Zeptali jsme se jich 22. září 2021 7:00
V tomto článku si přečteš:
  • Proč Markéta Plesníková vstoupila do politiky
  • Co práce předsedkyně Mladého ANO obnáší
  • Proč se podle Markéty Plesníkové mladí nezajímají o politiku
  • Zda se s ní někteří přátelé přestali bavit, protože kandiduje za ANO
  • Jaký má názor na premiéra Babiše

Co bylo vaší motivací pro vstup do politiky?

Vždy jsem se zajímala o to, co se děje kolem mě a byla jsem k tomu vychovávána již od útlého věku, neboť i moji rodiče se o politiku zajímali, ač v ní nebyli nijak aktivní. Původně jsem chtěla být novinářka, abych lidem mohla předávat informace, protože to je to nejdůležitější, co mohou získat, k čemuž se pojí i to, že jsem začala studovat Mezinárodní teritoriální studia, zaměřovala jsem se na evropskou integraci a myslím, že skoro každý, kdo se nějakým způsobem dostává do akademického prostředí, do teorií integrace a historie, dostane nápady, jak by se vše mohlo zlepšit, co nového by šlo udělat a chce mít možnost to ovlivnit.

Proto jsem se začala poohlížet, jaké jsou možnosti aktivní participace a přišel za mnou spolužák, který mi řekl, že se bude zakládat nová mládežnická organizace, která se bude tvořit od píky, takže se můžeme zaměřovat na Evropu a být aktivní v evropské mládežnické sféře. Práce s mladými mě vždy bavila, chtěla jsem se učit a rozvíjet, takže jsem na to kývla a stala se spoluzakladatelkou mládežnické organizace Mladé ANO.

Markéta Plesníková
Zdroj: se souhlasem Markéty Plesníkové

Pro Mladé ANO jste se tedy rozhodla právě proto, že jste ho mohla sama tvořit? Nebo jste již tehdy měla blízko k hnutí ANO?

Tehdy se hnutí ANO teprve začínalo profilovat a sympatické mi byly i některé osobnosti, které v něm byly. Navíc to byl takový nový svěží vítr, líbilo se mi liberální zaměření a hodnoty, ke kterým se hnutí hlásilo, zvláště na evropské úrovni. A také bylo součástí ALDE, tudíž to bylo místo, kde lze budovat liberální evropskou politiku.

Do hnutí bych chtěla vnést své pohledy, které jsou více proevropské a liberální, než přístupy ostatních členů, a také názory mladší generace

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 103902 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Co práce předsedkyně Mladého ANO obnáší
  • Proč se podle Markéty Plesníkové mladí nezajímají o politiku
  • Zda se s ní někteří přátelé přestali bavit, protože kandiduje za ANO
  • Jaký má názor na premiéra Babiše
Domů
Sdílet
Diskuse