Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. listopadu 2021 17:00
Čas čtení 5:20
Tereza Šnajdrová

„Mrška, kouše,“ vyslechla si Dominika, když ji znásilňovali dva muži. Nový dokument popisuje svědectví tří obětí sexuálního násilí

„Mrška, kouše,“ vyslechla si Dominika, když ji znásilňovali dva muži. Nový dokument popisuje svědectví tří obětí sexuálního násilí
Zdroj: Česká televize/Znásilnění pod kůží
NEWS
Uložit Uložené

Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili na promítání nového dokumentárního snímku Znásilnění pod kůží od České televize.

Když se řekne znásilnění či sexuální zneužití, tak si možná vybavíš kauzy týkající se bývalého poslance Dominika Feriho, Jana Cimického, Jiřinu Kočí, kterou sexuálně zneužíval kněz, či Nelu Moravcovou znásilněnou sousedem.

To jsou případy, které byly hojně medializovány. Ale co ostatní incidenty, o nichž se nemluví? Česká televize natočila nový dokumentární snímek Znásilnění pod kůží, který bude v televizi vysílat již 23. listopadu. My jsme měli možnost jej vidět už ve čtvrtek odpoledne. Z emotivních výpovědí tří dívek, které se rozhodly svěřit se se svým životním příběhem, nám mrazilo v zádech.

Doporučeno
Nelu v roce 2017 napadl a znásilnil soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu, protože nevěřila, že bude líp (Rozhovor) Nelu v roce 2017 napadl a znásilnil soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu, protože nevěřila, že bude líp (Rozhovor) 24. srpna 2021 12:19

Dokument Znásilnění pod kůží ti představí tři oběti znásilnění, které se o traumatizujícím zážitku rozhodly promluvit pro Českou televizi. Na sdílení hrozivých příběhů nebyly samy a vyrovnat se se znásilněním jim pomáhala nejen rodina a štáb ČT, ale i organizace proFem, která obětem sexuálního a domácího násilí pomáhá již od roku 1993.

Karolínu znásilnil její nevlastní bratr, když jí bylo pouhých 6 let. „Když to někomu řekneš, zničíš mu budoucnost,“ řekl jí její otec

První aktérkou, která v novém dokumentárním snímku promluvila, byla Karolína. „Trvalo, než mi došlo, co se vlastně děje, než mi došlo, že se můžu bránit a čemu se můžu bránit. Měla jsem z toho pocity bezmoci, protože každý jeden člověk, s nímž jsem se setkala, se mi snažil vymluvit, co se mi stalo, že se to vůbec stalo anebo se mi snažil namluvit, že to byla moje chyba,“ začala vyprávět svůj příběh.

Karolínu o více než 10 let starší nevlastní bratr poprvé znásilnil, když jí bylo pouhých 6 let. Následující dva roky ji pravidelně sexuálně zneužíval v domě jejich babičky. Traumatizovaná dívka dodnes nechápe, že to nikomu z rodiny nepřišlo podezřelé. „Docházelo k různým způsobům sexuálního zneužívání včetně penetrace. Dělo se to opakovaně,“ pokračovala Karolína.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 106547 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jak reagovali její rodiče
  • Jak Terezu zneužíval trenér od jejích 8 let
  • Jak Dominiku znásilnila skupina mužů
  • Jak se k případům postavila policie
Domů
Sdílet
Diskuse