Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. května 2022 9:55
Čas čtení 1:11
Ilona Hobzová

VIDEO: „Shell extrémně škodí životnímu prostředí,“ tvrdí na videu bezpečnostní konzultantka firmy. Po 11 letech dala výpověď

VIDEO: „Shell extrémně škodí životnímu prostředí,“ tvrdí na videu bezpečnostní konzultantka firmy. Po 11 letech dala výpověď
Zdroj: Unsplash/Marc Rentschler
NEWS KLIMATICKÁ ZMĚNA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Caroline Dennett to uvedla na svém profilu na síti Linkedln, kde získala podporu více než deseti tisíc lidí.

S prací pro Shell skončila po jedenácti letech bezpečnostní konzultantka Caroline Dennett. Ve videu, které zveřejnila na síti Linkedln, obvinila výrobce fosilních paliv z toho, že způsobuje extrémní škody životnímu prostředí. „Nemohu dále pracovat pro společnost, která ignoruje všechna upozornění a odmítá rizika klimatických změn a ekologického kolapsu,“ uvedla v příspěvku, na který zareagovalo přes deset tisíc lidí. 

Dennett: Shell ignoruje všechna rizika

„Dnes jsem ukončila svou jedenáctiletou spolupráci ve funkci bezpečnostní poradkyně pro společnost Shell,“ začala Caroline Dennett svůj příspěvek doprovázený videem. Dodala, že se celou dobu snažila udržet ropu v potrubí a bránit nehodám, které by vedly k jakémukoli poškození lidí. Podle ní ale Shell v oblasti bezpečnosti selhává proto, že nerespektuje rizika změny klimatu.

„Společnost Shell si je plně vědoma toho, že jejich pokračující těžba ropy a zemního plynu a expanzní projekty způsobují extrémní škody našemu klimatu, životnímu prostředí, přírodě a lidem,“ uvedla Dennett.

Dodala, že společnost se sice před veřejností zavázala k ukončení těžby ropy a plynu, ve skutečnosti ale tyto cíle ignoruje a plánuje těžit mnohem více. Nechce tak pracovat pro společnost, která ignoruje veškeré výzvy a rizika klimatických změn a hrozbu ekologického kolapsu. Shell by podle ní měla ukončit veškeré nové projekty těžby a od fosilních paliv přejít k čistým obnovitelným zdrojům energie. „Měli by k tomu využít veškerý svůj kapitál, technickou a lidskou sílu, ale nemají to v plánu,“ kritizovala společnost dnes už bývalá konzultantka. 

Doporučeno
Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie 2. května 2024 15:42

Společnost Shell ve vyjádření pro server BBC uvedla, že pracuje na tom, aby do roku 2050 byla společností s net zero, tedy s čistou nulovou emisí uhlíku. „Stanovili jsme si krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé cíle a máme v úmyslu na ně dosáhnout. Investujeme miliardy dolarů do nízkouhlíkové energetiky, ale v následujících desetiletích budou ropa a plyn stále potřeba především v sektorech, které nelze snadno dekarbonizovat,“ uvedla mluvčí společnosti.

Domů
Sdílet
Diskuse