Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Patočková ČTK
26. července 2022 11:04
Čas čtení 1:10

Hasiči v Česku bojují se dvěma požáry, hoří i vojenský prostor Libavá

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Hasiči v Česku bojují se dvěma požáry, hoří i vojenský prostor Libavá
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Hořet mezi Staměřicemi a Kozlovem začalo v pondělí odpoledne, hasiči zřídili čerpací stanoviště pro hasební vodu v lomu Výkleky.

Hasiči pokračují v likvidaci rozsáhlého lesního požáru ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Staměřic na Přerovsku. Zasahovali zde po celou noc a po ranním střídání jednotek na místě stále pracují. Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka jim sice pomohly ranní bouřky, situaci však ztěžují vysoké teploty předchozích dnů spojené s extrémním suchem. Příčinu požáru i výši škody vyšetřovatelé zjišťují, řekl Hošák.


Hořet mezi Staměřicemi a Kozlovem začalo v pondělí odpoledne, hasiči zřídili čerpací stanoviště pro hasební vodu v lomu Výkleky. „Nutno zdůraznit těžce přístupný terén pro techniku, v místech vzrůstu mladého lesa jsou i velmi nebezpečná místa pro samotné hasiče. V ranních hodinách pokračovalo a stále pokračuje prostřídání zasahujících jednotek,“ uvedl mluvčí hasičů. Nyní podle něj hasiči pokračují v postupném dohašování a dohledávání skrytých ohnisek.

26. července 2022 9:47 Čas čtení 0:35 VIDEO: „PEKLO,“ popsali hasiči zásah v Českém Švýcarsku VIDEO: „PEKLO,“ popsali hasiči zásah v Českém Švýcarsku

Kvůli rozsáhlému požáru lesa se na místo ke Staměřicím sjelo zhruba 80 hasičů z 15 profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Požár se podařilo po 19:00 lokalizovat. Oheň zasáhl plochu o rozloze zhruba 800 krát 300 metrů, hustý dým pozorovali lidé ze vzdálenosti až dvou desítek kilometrů. Podle mluvčího hasičů se požár šířil kvůli silnému větru.


Kromě požáru ve vojenském prostoru bojují hasiči také s ohněm v národním parku České Švýcarsko, kde nyní zasahuje přes 300 hasičů včetně vrtulníků. Česko volá po pomoci sousedních zemí. 

Domů
Sdílet
Diskuse