Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková ČTK
31. července 2022 16:01
Čas čtení 1:19

Na pomoc obyvatelům Českého Švýcarska vybrali lidé ve sbírkách přes 6,5 milionu korun

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Na pomoc obyvatelům Českého Švýcarska vybrali lidé ve sbírkách přes 6,5 milionu korun
Zdroj: HZS ČR

Platforma Donio vyhlásila sbírku společně se senátorem a předsedou obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Zbyňkem Linhartem (za STAN) v úterý.

Na pomoc obyvatelům obcí v Českém Švýcarsku, které už více než týden trápí rozsáhlý lesní požár, vybrali lidé zatím přes 6,5 milionu korun. Většina z toho se sešla přes platformu Donio, kam dárci poslali 6,45 milionu. Sbírku vyhlásila také Diecézní charita Litoměřice, dosud vybrala zhruba 150 000 korun. 

Platforma Donio vyhlásila sbírku společně se senátorem a předsedou obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Zbyňkem Linhartem (za STAN) v úterý. Lidé mohou přispívat přes webové stránky platformy. Je na nich vidět i aktuální stav sbírky a počet dárců. K nedělním 14:00 se na 6,45 milionu korun složilo 8072 lidí. Peníze ale stále přibývají. Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku o den později, tedy ve středu. Přispívat je možné přímo na transparentní účet 310465356/0300 nebo přes www.darujme.cz.

31. července 2022 14:11 Čas čtení 0:57 Turisté se vydali do Českého Švýcarska, policie je vykázala. Na místě našli i táborové ohniště Turisté se vydali do Českého Švýcarska, policie je vykázala. Na místě našli i táborové ohniště

Na účtu bylo k dnešnímu dni přes 57 000 korun, přes darujme.cz poslali lidé téměř 95 000 korun. Možné je přispívat také pomocí dárcovských SMS, Hadašová ale dnes neměla informaci, kolik se touto formou podařilo vybrat. Mnoho lidí v uplynulých dnech podpořilo také samotné hasiče.

Hasiči museli zasahovat v nepřístupném terénu.
Hasiči museli zasahovat v nepřístupném terénu. Zdroj: HZS Ústeckého kraje

„Objevily se hloupé fámy, že hasiči zasahující v Hřensku nejsou dostatečně zásobováni stravou. Důrazně upozorňujeme, že o stravu zasahujících hasičů se skvěle stará správa národního parku. Kromě toho jsme zásobeni bohatými potravinovými dary veřejnosti,“ uvedli ve středu krajští hasiči na Facebooku. Bleskovou sbírku pro hasiče uspořádali v úterý také v České Lípě.

Les v národním parku začal hořet před týdnem v neděli a požár se rozšířil i do Saska. Podle satelitních snímků zasáhl území o rozloze 1060 hektarů. Před ohněm museli odejít obyvatelé a turisté z Vysoké Lípy, Mezné, Mezní Louky a části Hřenska. Lidé z Vysoké Lípy se dnes mohli vrátit domů, ostatní obce ale zůstávají evakuované.

Mohlo by tě zajímat:
Žebříček TOP bondovek: Agent ve službách MI6 s povolením zabíjet jménem Jejího Veličenstva. Které filmy o 007 jsou ty nejlepší?
– Když už nezbývá nic jiného, než se tomu zasmát: Krátké citáty, které zlepší tvůj den
Kdo je nejsilnější hrdina Marvelu a v jakých filmech ještě uvidíme postavy jako Doctor Strange, Thor, Daredevil či Spider-Man?

Domů
Sdílet
Diskuse