Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Volfová
3. srpna 2022 11:07
Čas čtení 0:52

Zemanovo podezření na sabotáž během jeho hospitalizace nebylo podle žalobců důvodné

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Zemanovo podezření na sabotáž během jeho hospitalizace nebylo podle žalobců důvodné
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Vrchní státní zastupitelství nadále prošetřuje možné padělání lékařské zprávy.

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž během jeho hospitalizace v roce 2021 nebylo podle vrchního státního zastupitelství důvodné. VSZ nadále pokračuje v prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Infomuje o tom Česká televize.

V podnětu k prověření, který na konci června prezident adresoval ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS), uvedl, že jako přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení pravomocí. Blažek následně na sociálních sítích informoval, že k prověření podnětu nemá pravomoc, tudíž jej předá nejvyššímu státnímu zástupci.

29. června 2022 17:17 Čas čtení 1:45 Miloš Zeman podal podnět k prověření možné sabotáže během svého onemocnění Miloš Zeman podal podnět k prověření možné sabotáže během svého onemocnění

„Podání bylo vyhodnoceno tak, že o podezření ze spáchání zločinu sabotáže se v daném případě jednat nemůže. S ohledem na oznamovatelem tvrzené skutečnosti však bylo podání postoupeno k vyhodnocení a případnému přijetí opatření Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 6, a to ve vztahu k přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu,“sdělil České televizi státní zástupce Marek Bodlák.

Miloš zeman
Zdroj: Reprofoto/Česká televize

Údajná sabotáž se podle Zemana měla stát v září až listopadu loňského roku. „Od samého počátku se jednalo o lživé informace o skutečném zdravotním stavu prezidenta republiky, které v konečném důsledku iniciovaly proces, jenž by nejvýznamnějšího reprezentanta suverénu lidu měl zbavit jeho ústavních pravomocí, čímž mělo dojít k poškození ústavního zřízení České republiky, a to za zneužití postavení osob z řad lékařů, některých senátorů, a dokonce i akademické obce,“uvedl v červnu v tiskové zprávě mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Domů
Sdílet
Diskuse