Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda
19. září 2022 v 9:22
Čas čtení 1:24

Předpověď počasí na 14 dní: O víkendu se začne oteplovat, na konci září si užijeme babí léto

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Předpověď počasí na 14 dní: O víkendu se začne oteplovat, na konci září si užijeme babí léto
Zdroj: Rawpixel/volně k užití

Sestavili jsme výhled počasí na následující dva týdny.

Předpověď počasí mluví jasně, začne se oteplovat. Alespoň tak vypadá předpověď meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Oteplování přijde postupně, každopádně na konci týdne by teploty mohly vystoupat až k 19 °C. Další týden by teplotně mohl být ještě přívětivější.

17. září 2022 v 8:30 Čas čtení 10:22 Nová škola, nový život. Jak zvládnout první dny na vysoké škole? Nová škola, nový život. Jak zvládnout první dny na vysoké škole?

Co se bude dít, vysvětlují meteorologové z ČHMÚ. „Kolem tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. Postupně se bude přes střední Evropu dále k východu přesouvat tlaková výše. Během víkendu postoupí nad naše území od západu brázda nižšího tlaku vzduchu,“ uvádí.

To mimo jiné také znamená, že minimálně v prvním týdnu se oteplování neobejde bez srážek. V pondělí očekáváme zataženo až oblačno a přeháňky na většině území. Na území nad 1200 metrů už i sníh. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 a 4 °C, nejvyšší denní pak až ke 14 °C.

Podobně bude v úterý s výjimkou občasných mlh během ranních hodin. Ve středu se pak mírně oteplí, kdy maximální teploty vystoupají až k 15 °C, ale v noci by již mohly přijít přízemní mrazíky. Změna přijde ve čtvrtek, kdy by přeháněk mělo být ještě méně a nejvyšší teploty dosáhnou 16 °C. V pátek by již mělo být jasno až polojasno, s nejnižšími nočními teplotami mezi 6 a 2 °C a četnými přízemními mrazíky, jež vystřídají nejvyšší denní teploty (až 17 °C) a slabý proměnlivý vítr.

18. září 2022 v 6:00 Čas čtení 6:46 Vliv menstruace na sport: Svůj cyklus sledují elitní fotbalistky i biatlonistky, pro jiné je toto téma tabu Vliv menstruace na sport: Svůj cyklus sledují elitní fotbalistky i biatlonistky, pro jiné je toto téma tabu

Víkend předznamená změnu

S občasným deštěm a zataženou oblohou počítá předpověď počasí i o víkendu, nicméně nejvyšší denní teploty dosáhnou prakticky 19 °C. V dalším týdnu meteorologové předpovídají ještě teplejší počasí. „Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvních třech týdnech předpovědi kolem 18 °C,“ uvádí s tím, že následující týden by měl být i srážkově průměrný či podprůměrný.

Jak jsme informovali o víkendu, výhled teplot i srážek předznamená babí léto. To, jak to dle meteorologů bude vypadat, zjistíš v tomto článku.

Domů
Sdílet
Diskuse