Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
TASR
19. září 2022 10:00
Čas čtení 0:36

Po dvou měsících pokračuje proces v kauze Kuciak a přípravy vražd prokurátorů

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Po dvou měsících pokračuje proces v kauze Kuciak a přípravy vražd prokurátorů
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Po dvou měsících pokračuje u Specializovaného trestního soudu (STS) v Pezinku proces v případě vraždy novináře Jána Kuciaka, jeho snoubenky Martiny Kušnírové a také v kauze přípravy vražd státních zástupců.

Přítomni jsou svědci Jozef Dučák a expartner obžalované Aleny Zs. Marián Markovič. Předvolán je i bývalý příslušník Slovenské informační služby Peter Tóth, jenž dříve avizoval, že nepřijde.


V případě vraždy novináře a jeho snoubenky soud rozhoduje o vině Mariana K. a Aleny Zs. STS je původně osvobodil, ale Nejvyšší soud (NS) SR vrátil loni v květnu případ prvostupňovému soudu. Pravoplatná jsou tři rozhodnutí. Miroslav M. a Tomáš Sz. dostali 25leté nepodmíněné tresty odnětí svobody. Zoltán A. 15 let nepodmíněně.

1. prosince 2020 21:29 Čas čtení 5:52 Jeden z nejbohatších Slováků skončil v poutech. Sláva a pád Jaroslava Haščáka Jeden z nejbohatších Slováků skončil v poutech. Sláva a pád Jaroslava Haščáka

Pro přípravu vraždy současného generálního prokurátora Maroše Žilinky, současného speciálního prokurátora Daniela Lipšice a bývalého náměstka generálního prokurátora Petera Šufliarského čelí obžalobě čtyři osoby –⁠ Marian K., Alena Zs., Dušan K. a Darko D.

Tomáš Sz. byl vyloučen k samostatnému řízení. Objednávka na vraždy Žilinky a Lipšice měla přijít od Mariana K. na podzim 2017, přijmout ji měla Alena Zs. Obžalovaná Alena Zs. není při jednání přítomna, požádala soud o řízení v její nepřítomnosti.

Domů
Sdílet
Diskuse